ମହିଳାମାନେ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ସିଏମ୍ ତିଆରି କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ସେମାନେ ଆଜି ବେଙ୍ଗଲରେ ସୁରକ୍ଷିତ ନୁହଁନ୍ତି: ବିଜେପିର ଲକେଟ୍ ଚାଟାର୍ଜୀ

ହୁଗଲି ନଦୀରେ ଏକ ଡଙ୍ଗାରେ ପ୍ରଚାର କରିବା ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ମହିଳାଙ୍କ ଉପରେ ହେଉଥିବା ଅତ୍ୟାଚାର ବିରୁଦ୍ଧରେ ବସିବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ | ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି (ବିଜେପି) ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ହୁଗୁଲି ଜିଲ୍ଲାର ସସ୍ପନସ ଦାସଗୁପ୍ତ କାନଭାସ୍, ଶିଳ୍ପ ଅଭାବକୁ ବିରୋଧ କରି ବେକାର ଯୁବକମାନଙ୍କ ସହିତ ଆଲୁ ଚପ୍ ଫ୍ରାଏ କରିବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ | 46 ବର୍ଷର ଲକେଟ୍ ଚାଟାର୍ଜୀଙ୍କ ଏକ ଲମ୍ବା କାର୍ଯ୍ୟ ତାଲିକା ଅଛି | ଏହି ନିର୍ବାଚନ ଋତୁରେ ସେ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ବିଜେପିର ମହିଳା ଚେହେରା ଭାବରେ ନିଜର ସ୍ଥିତିକୁ ଦୃଢ କରିବା ପାଇଁ ନିରନ୍ତର କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି।

ବଙ୍ଗଳା ସିନେମା ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିର ଜଣେ ପୂର୍ବତନ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଚାଟାର୍ଜୀ 2015 ରେ ତ୍ରିନାଥ କଂଗ୍ରେସ (ଟିଏମସି) ରୁ ବିଜେପିକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର ହୋଇଥିଲେ। ଚାରି ବର୍ଷ ପରେ ସେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଟିଏମସି ସଂସଦୀୟ ଦଳକୁ ପରାସ୍ତ କରି ହଂଗଲି ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ ଜିତିବା ପରେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରକଟ କରିଥିଲେ। ଏକ ଦଶନ୍ଧି ଧରି ଏହି ଆସନ ଧରିଥିବା ରତ୍ନା ଦେ।

2021 ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​​ଚାଟାର୍ଜୀଙ୍କୁ ହୁଗୁଲିଙ୍କ ଚୁଞ୍ଚୁରା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରୁ ଫିଲ୍ଡ କରାଯାଇଛି। କିନ୍ତୁ ସେ ଜିଲ୍ଲାର ସମସ୍ତ 18 ଟି ଆସନରେ ନିଜର ପ୍ରୟାସ କରୁଛନ୍ତି ଯାହା ଆଠ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ନିର୍ବାଚନର ତୃତୀୟ ଏବଂ ଚତୁର୍ଥ ରାଉଣ୍ଡରେ ମତଦାନକୁ ଯାଉଛି; ଏହି କ୍ଷେତ୍ରଟି ଏକ ଟିଏମସି ଗଡ଼ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ |

“ହୁଗଲିର ସମସ୍ତ 18 ଟି ଆସନରେ ଆମେ ସୁଇପ୍ କରିବୁ। ଟିଏମସି ଏଠାରେ ଗୋଟିଏ ଆସନ ମଧ୍ୟ ଜିତିବ ନାହିଁ ବୋଲି ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଚୁଞ୍ଚୁରାରେ ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ ଚାଟାର୍ଜୀ ନ୍ୟୁଜ 18 କୁ କହିଛନ୍ତି। ସେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କ ପିଚକୁ ତୀବ୍ର ସମାଲୋଚନା କରିବା ସହ କହିଛନ୍ତି ଯେ “ବଙ୍ଗଳା ନିଜ ଝିଅ ଚାହୁଁଛି” ସେ ପଚାରିଥିଲେ ଯେ ସେ ରାଜ୍ୟର ଏକମାତ୍ର ଝିଅ କି ? ଜଣେ ମହିଳା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହୋଇଥିଲେ ହେଁ ବାନାର୍ଜୀ ମହିଳାଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ କିଛି କରିନାହାଁନ୍ତି। ମହିଳା ନିର୍ଯାତନା ତଥା କାରବାରରେ ବେଙ୍ଗଲ ପ୍ରମୁଖ। ବାନାର୍ଜୀ ଅନ୍ୟ ରାଜ୍ୟକୁ ସୂଚାଇ ଦେଇଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ସେ ପ୍ରଥମେ ନିଜ ରାଜ୍ୟକୁ ଦେଖିବା ଉଚିତ୍। ବେଙ୍ଗାଲୁରୁର ମହିଳାମାନେ ତାଙ୍କୁ 2011 ଏବଂ 2016 ରେ CM କରିଥିଲେ କାରଣ ସେମାନେ ପ୍ୟାରିଭାର୍ଟନ୍ (ପରିବର୍ତ୍ତନ) ଚାହୁଁଥିଲେ | ଯଦି ଜଣେ ମହିଳା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଥାଆନ୍ତି ତେବେ ଏହା ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ସର୍ବୋତ୍ତମ ହେବ ବୋଲି ସେମାନେ ଭାବିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ 2021 ମସିହାରେ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର କୌଣସି ମହିଳା ସୁରକ୍ଷିତ ନୁହଁନ୍ତି ବୋଲି ଚାଟାର୍ଜୀ କହିଛନ୍ତି।

 

Spread the love