ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ: ହଂଗଲିର ଗୋଗାଟରେ ଟିଏମସି ଦ୍ୱାରା ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିବା ବିଜେପି କର୍ମୀଙ୍କ ମାଆ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି |

ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ନିର୍ବାଚନର ତୃତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ହୁଗୁଲିର ଗୋଗାଟରେ ଆରମ୍ଭ ହେବାର କିଛି ଘଣ୍ଟା ପୂର୍ବରୁ ବିଜେପି ଅଭିଯୋଗ କରିଛି ଯେ ଦଳର ଜଣେ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ମାଙ୍କୁ ଟିଏମସି କର୍ମୀମାନେ ମାଡ ମାରିଥିଲେ।

ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି (ବିଜେପି) ଅଭିଯୋଗ କରିଛି ଯେ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ପାଇଁ ତୃତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ମତଦାନର କିଛି ଘଣ୍ଟା ପୂର୍ବରୁ ହୁଗୁଲି ଜିଲ୍ଲାର ମତଦାନରେ ଥିବା ଗୋଗାଟ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରେ ତ୍ରିନାମୁଲ କଂଗ୍ରେସ (ଟିଏମସି) “ଗୁନ୍ସ” ଦ୍ୱାରା ଜଣେ ଦଳର କର୍ମୀଙ୍କ ମାଆଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଛି। ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ 2021 ମଙ୍ଗଳବାର ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି।

ବିଜେପି ଅଭିଯୋଗ କରିଛି ଯେ ଏହାର ପାର୍ଟି କର୍ମୀ ପିରୁ ଆଡକଙ୍କୁ ସୋମବାର ରାତିରେ ଗୋଗାଟର ବାଦଙ୍ଗଞ୍ଜର ଖୁଶିଗଞ୍ଜ ଅଞ୍ଚଳରେ ତ୍ରିନାମୁଲ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଆକ୍ରମଣ କରାଯାଇଥିଲା। ପାର୍ଟି ଦାବି କରିଛି ଯେ ଯେତେବେଳେ ଆଦକଙ୍କ ମାଧବୀ ତାଙ୍କ ପୁଅକୁ ରକ୍ଷା କରିବାକୁ ଦୌଡ଼ିଥିଲେ ଡ଼ିଥିଲେ, ଟିଏମସି କର୍ମଚାରୀମାନେ ତାଙ୍କୁ ପିଟିପିଟି ହତ୍ୟା କରିଥିଲେ।

ତ୍ରିପୁରାର ପୂର୍ବତନ ରାଜ୍ୟପାଳ ତଥା ବିଜେପି ନେତା ତାଥାଗାଟା ରୟ ମଧ୍ୟ ଟ୍ୱିଟରକୁ ଯାଇ ଏହି ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି। ରୟ ଟୁଇଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି, “ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ହୁଗୁଲି ଜିଲ୍ଲାର ଗୋଗାଟରେ ପିରୁ ଆଡାକରେ ଜଣେ ବିଜେପି କର୍ମୀ ତ୍ରିନାମୁଲ ଗୁଣ୍ଡ ଦ୍ୱାରା ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ। ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ମା ମାଧବୀ ତାଙ୍କୁ ବଞ୍ଚାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରି ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିଲା।

ଏହି ଘଟଣା ପରେ ଗୋଗାଟରୁ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ବିଶ୍ୱନାଥ କରକ ମଙ୍ଗଳବାର ସକାଳେ ଉକ୍ତ ସ୍ଥାନରେ ପହଞ୍ଚି ପରିସ୍ଥିତିକୁ ଅନୁଧ୍ୟାନ କରିଛନ୍ତି ବୋଲି ହିନ୍ଦୁସ୍ତାନ ଟାଇମ୍ସ ବଙ୍ଗଳା ଆଉଟଲେଟ ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ। ସେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ ଗତ କିଛି ଦିନ ହେବ ଟିଏମସି ଗୁଣ୍ଡମାନେ ବାଙ୍କୁରା-ମେଦିନୀପୁର ସୀମାରେ ଅବସ୍ଥିତ ଏହି ଅଞ୍ଚଳରେ ହିଂସା ପ୍ରଚାର କରୁଛନ୍ତି।

ପରେ ପିରୁ ଆଡାକଙ୍କ ମୃତଦେହ ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ ପାଇଁ ଅରାମବାଗ ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ପଠାଯାଇଥିଲା। ଗୋଗାଟ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି ଏବଂ ତଦନ୍ତ ଚାଲିଛି। ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନର ତୃତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଗୋଗାଟ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ ପାଇଁ ମତଦାନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

Spread the love