‘ଭାଟିଜା’ ଏବଂ କମ୍ପାନୀ ଆମ୍ଫାନ ରିଲିଫ ପାଇଁ ପଠାଯାଇଥିବା କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ପାଣ୍ଠିରେ ଦୁର୍ନୀତି କରିଛନ୍ତି : ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ଅମିତ ଶାହା

‘ଭାଟିଜା’ ଏବଂ କମ୍ପାନୀ ଆମ୍ଫାନ ରିଲିଫ ପାଇଁ ପଠାଯାଇଥିବା କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ପାଣ୍ଠିରେ ଦୁର୍ନୀତି କରିଛନ୍ତି : ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ଅମିତ ଶାହା
ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ସରକାର ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ ଜାରି ରଖି କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହା ମଙ୍ଗଳବାର (ମାର୍ଚ୍ଚ 23, 2021) ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ ତୃଣମୂଳ କଂଗ୍ରେସ (ଟିଏମସି) ଆମ୍ଫାନ ସାଇକ୍ଲୋନନର ରିଲିଫ ପୋଷ୍ଟ ପାଇଁ ପଠାଯାଇଥିବା କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ପାଣ୍ଠିରେ ଦୁର୍ନୀତି କରିଛନ୍ତି ।ଶାହା ମଧ୍ୟ ଟିଏମସି କୁ ସମାଲୋଚନା କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି କ୍ଷମତାକୁ ଭୋଟ୍ ଦିଆଯାଏ, ତେବେ ରିଲିଫ ପାଣ୍ଠିରୁ ବଞ୍ଚିତ ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗର ଯାଞ୍ଚ ପାଇଁ ବିଜେପି ଏକ କମିଟି ଗଠନ କରିବ। ସେ କହିଛନ୍ତି, “ଆମ୍ଫାନ ରିଲିଫ ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ର 10,000 କୋଟି ଟଙ୍କା ପଠାଇଥିଲା। ତୁମେ ଗୋଟିଏ ପଇସା ପାଇଲ କି? ସମସ୍ତ ଟଙ୍କା କୁଆଡେ ଗଲା? ଭାଟିଜା ଏବଂ କମ୍ପାନୀ ଆମ୍ଫାନ ରିଲିଫ ପାଇଁ ପଠାଯାଇଥିବା କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ପାଣ୍ଠିକୁ ଠକି ନେଇଛି। ଆମେ ସବୁକିଛି ଯାଞ୍ଚ କରିବୁ।” ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ଗୋସାବା ଠାରେ ନିର୍ବାଚନ ରାଲି | ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ଏବଂ ତାଙ୍କ ସରକାରଙ୍କୁ ‘ରାଜ୍ୟରେ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଯୋଜନା କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିବାକୁ ଅନୁମତି ନଦେବା’ ପାଇଁ ସେ ନିନ୍ଦା କରିଛନ୍ତି।

କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ ବାନାର୍ଜୀ କେବଳ ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କ ପରିବର୍ତ୍ତେ ତାଙ୍କ ଜ୍ୱାଇଁଙ୍କ (ଅଭିଷେକ ବାନାର୍ଜୀ) କଲ୍ୟାଣ ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି।

ସେ କହିଛନ୍ତି, “ଦିଦି କେବଳ ତାଙ୍କ ପୁତୁରାଙ୍କୁ ପରବର୍ତ୍ତୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କରିବାକୁ ଆଗ୍ରହୀ ଅଟନ୍ତି। ଆପଣ ଚାହୁଁଛନ୍ତି କି ଜ୍ୱାଇଁ ସିଏମ ହୁଅନ୍ତୁ? ଯଦି ନୁହେଁ, ତେବେ ବିଜେପିକୁ ଭୋଟ୍ ଦିଅନ୍ତୁ।”

ଶାହା ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି, “ଟିଏମସିର ଏହି ସିଣ୍ଡିକେଟ୍ ନିୟମକୁ ଶେଷ କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ। ଆମେ ଏହି ସଂସ୍କୃତିକୁ ଶେଷ କରିବୁ।”

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ 294 ବିଧାନସଭା ଆସନ ପାଇଁ ନିର୍ବାଚନ ମାର୍ଚ୍ଚ 27 ରୁ ଏପ୍ରିଲ 29 ମଧ୍ୟରେ ଆଠଟି ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଭୋଟ୍ ମେ 2 ରେ ଗଣାଯିବ।

Spread the love