ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ବେଙ୍ଗଲ ଭୋଟ୍ ଦେଇ 67% ରେ ଅପରାହ୍ନ 3 ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମତଦାନ |

ସୋମବାର ଦିନ ଅପରାହ୍ନ 3 ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ 67.27% ମତଦାନ ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଛି ଯେହେତୁ ଅଷ୍ଟମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ନିର୍ବାଚନରେ ​​ବଙ୍ଗଳାରେ ଶେଷ ସମୟ ପାଇଁ ଭୋଟ୍ ଦେଇଛି। ଟିଏମସି ସାଂସଦ ଅଭିଷେକ ବାନାର୍ଜୀ କୋଲକାତାରେ ଭୋଟ୍ ଦେବା ପରେ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ସରକାରଙ୍କ ପାଇଁ 2/3rd ସଂଖ୍ୟାଗରିଷ୍ଠତା ପୂର୍ବାନୁମାନ କରିଛନ୍ତି।
ସପ୍ତମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପାଇଁ ମତଦାନ ସକାଳ 7 ଟାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା, ପାଶିମ ବର୍ଦ୍ଧମାନ, ଡାକସିନ୍ ଦିନାଜପୁର, ମୁର୍ସିଦାବାଦ, ମାଲଦା ଏବଂ କୋଲକାତାର 34 ଟି ସିଟରେ ମତଦାନ ହୋଇଥିଲା। ଏହି ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ 86 ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଭୋଟର 284 ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ରାଜନୀତିକ ଭାଗ୍ୟ ସ୍ଥିର କରିବେ।

କଡା ନଜର ଆସିଥିବା ପ୍ରତିଯୋଗୀମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସମ୍ମାନଜନକ ଭବାନୀପୁର ଆସନ ପାଇଁ ଭୋଟ ହେବ, ଯାହା ବର୍ତ୍ତମାନର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ଏଥର ନନ୍ଦିଗ୍ରାମରୁ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ। ଦଳ କ୍ରମାଗତ ତୃତୀୟ ଥର ପାଇଁ ଏହି ଆସନ ପାଇବାକୁ ଆଶା ରଖିଥିବାରୁ ଟିଏମସି ଏହି ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରୁ ଭେଟେରାନ ରାଜନେତା ତଥା ରାଜ୍ୟ ଶକ୍ତି ମନ୍ତ୍ରୀ ସୋବନ୍ଦବ ଚଟ୍ଟୋପାଧ୍ୟାୟଙ୍କୁ ଫିଲ୍ଡ କରିଛି। ତାଙ୍କ ବିପକ୍ଷରେ ବିଜେପି ଟିକେଟରେ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରୁଥିବା ଲୋକପ୍ରିୟ ବଙ୍ଗୀୟ ଅଭିନେତା ରୁଦ୍ରାନିଲ ଘୋଷ ଘୋଷିତ ହେବେ।

ସାତଥର ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ଲଢେଇ ଏବଂ ପ୍ରତ୍ୟେକ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଜିତିଥିବା ଚାଟୋପାଧ୍ୟାୟଙ୍କ ପାଇଁ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ ହେଉଛି ତାଙ୍କ ଘର ଟର୍ଫ କାରଣ ସେ ଏହି ଅଞ୍ଚଳର ବାସିନ୍ଦା ଏବଂ ସେଠାରେ ତାଙ୍କର ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ କରୁଛନ୍ତି। ‘ବିଚ୍ଛିନ୍ନା ଦା’ ଏବଂ ‘ଚାପଲିନ୍’ ଭଳି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ତାଙ୍କ ଅଭିନୟ ପାଇଁ ପ୍ରଶଂସା ପାଇଥିବା ଘୋଷ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଭବାନୀପୁରର ଏକ ବଡ଼ ଭାଗ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ନୁହଁନ୍ତି ଏବଂ ହୁଏତ ତାଙ୍କ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଦେଖି ନଥିବେ, କିନ୍ତୁ ସେମାନେ ତାଙ୍କ ସାମାଜିକ କାର୍ଯ୍ୟ ବିଷୟରେ ଅବଗତ ଅଛନ୍ତି | ଅଞ୍ଚଳରେ | “ଗତ ଦୁଇ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଭବନପୁରର ଲୋକମାନେ ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କ ସହ ନିରାଶ ହୋଇପଡିଛନ୍ତି। ସେ ଏଠାରେ ଆସୁଥିବା ପରାଜୟକୁ ଅନୁଭବ କରି ନନ୍ଦିଗ୍ରାମକୁ ପଳାୟନ କରିଥିଲେ। ”ଘୋଷ, ଯିଏକି ଏକଦା ଟିଏମସି ସୁପ୍ରିମୋଙ୍କର ଜଣେ ସହଯୋଗୀ ଥିଲେ କିନ୍ତୁ ଦୁଇ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ତାଙ୍କ ସହିତ ମିଶିଯାଇଥିଲେ।

Spread the love