ତୃଣମୁଳ କଂଗ୍ରେସ ନେତାଙ୍କ ପୁଅ ପୋଲିସ ଅଫିସରଙ୍କ ଝିଅର ଅଶ୍ଲୀଳ ଫଟୋ ଅପଲୋଡ୍ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ

କୋଲକାତା: ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ହୁଗଲି ଜିଲ୍ଲାର ଜଣେ ସ୍ଥାନୀୟ ତୃଣମୁଳ କଂଗ୍ରେସ ନେତାଙ୍କ ପୁଅ ଏକ ଅଶ୍ଳୀଳ ୱେବସାଇଟରେ ଜଣେ ପୋଲିସ ଅଫିସରଙ୍କ ଝିଅର ଅଶ୍ଲୀଳ ଫଟୋ ଅପଲୋଡ୍ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ଏପରିକି ତାଙ୍କ ଫୋନ୍ ନମ୍ବର ମଧ୍ୟ ଅପଲୋଡ୍ ହୋଇଥିଲା । ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଝିଅ ଏବଂ ଅଭିଯୁକ୍ତ ପରସ୍ପରକୁ ଜାଣିଥିଲେ । ଯଦିଓ ଜୁନ୍ ମାସରେ ଝିଅର ପରିବାର ବିଦ୍ଧନଗର ପୋଲିସ ନିକଟରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଶନିବାର ଆଇଟି ଆକ୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ ପୋଲିସ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଥିଲା ।

ଝିଅର ବାପା ବାପା ଏବଂ ଡିଏସପିର ଜଣେ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି, ଯଦି ମୁଁ ଜଣେ ପୋଲିସ ଅଫିସର ହୋଇ ନ୍ୟାୟ ପାଇବି ନାହିଁ, ତେବେ ସାଧାରଣ ନାଗରିକଙ୍କ ସହିତ କ’ଣ ହେବ ? ଝିଅଟି କହିଛି ଯେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟ ପରେ ମୁଁ କେବଳ ଅନ୍ୟ ରାଜ୍ୟରୁ ନୁହେଁ ଅନ୍ୟ ଦେଶରୁ ମଧ୍ୟ କଲ ପାଇଛି । ଏହି ମାମଲା ଶାସକ ତୃଣମୁଳ କଂଗ୍ରେସ (ଟିଏମସି) ଏବଂ ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି (ବିଜେପି) ମଧ୍ୟରେ ରାଜନ ରାଜନୈତିକ ତିକ୍ତତା ସୃଷ୍ଟି କରିଛି ।

ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ବିଜେପି ସଭାପତି ଦିଲୀପ ଘୋଷ କହିଛନ୍ତି- “ପୋଲିସ ନିଷ୍କ୍ରିୟ ହୋଇଯାଇଛି । କିଛି ଭଲ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଟିଏମସି ସରକାର ପକ୍ଷରୁ ଦୂରେଇ ରଖିଛନ୍ତି । ବୋଧହୁଏ ନିର୍ବାଚନ ସମୟରେ ଶାସକ ଦଳ ତାଙ୍କୁ ଯାହା କରିବାକୁ କହିଥିଲେ ତାହା ସେ କରିନାହାଁନ୍ତି । ତାଙ୍କୁ ଏଥିପାଇଁ ସହିବାକୁ ପଡିଲା । ପୋଲିସ କ’ଣ କରିବ ? ଖାଲି ସେତିକି ନୁହେଁ, ଦଳର ନେତାମାନେ ହିଁ ପୋଲିସ ଚଳାଉଛନ୍ତି । ”

ଟିଏମସି ମନ୍ତ୍ରୀ ସୁଜିତ ବୋଷ କହିଛନ୍ତି । “ସାଇବର ଅପରାଧ କେବଳ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ସୀମିତ ନୁହେଁ । ଏହା ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱରେ ଘଟେ । ଏଭଳି ମାମଲାରେ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ପୋଲିସ ତୁରନ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରେ । କୌଣସି ପାର୍ଟି ହସ୍ତକ୍ଷେପ ନାହିଁ । ଏଭଳି ଅଭିଯୋଗ ଭିତ୍ତିହୀନ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି ।

Spread the love