କେବଳ ଏହି ଭୁଲ ଯୋଗୁ ଘରେ ରହେ ନାହିଁ ଟଙ୍କା |

ଅନେକ ଥର ଲୋକମାନେ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିବା ପରେ ମଧ୍ୟ ଫଳ ପାଆନ୍ତି ନାହିଁ | ସେହି ସମୟରେ, ଏହା ଘଟେ ଯେ ହଠାତ୍ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ଦ୍ୱାରା ଅର୍ଜିତ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବାକୁ ଲାଗିଥାଏ  | ଘରେ ଶାନ୍ତି ସ୍ଥାନରେ ଅଶାନ୍ତି, ଝଗଡା ଏବଂ ନକାରାତ୍ମକତା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗେ। ଏପରି ଘଟଣା ଗୁଡ଼ିକ ମୁଖତଃ ବାସ୍ତୁ ଦୋସର ଏକ ପ୍ରମୁଖ କାରଣ | ବାସ୍ତୁ ଦୋସ ହେତୁ ଘରେ ଟଙ୍କା ବଞ୍ଚିପାରିବ ନାହିଁ। ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, କେଉଁ ଭୁଲ ହେତୁ ଟଙ୍କା ଘରେ ରହେ ନାହିଁ। ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା

1. ଘରେ କ୍ରମାଗତ ଜଳ ଅପଚୟ ହେଲେ ମଧ୍ୟ ଟଙ୍କା ବଞ୍ଚିପାରିବ ନାହିଁ | ତେଣୁ, ଘରେ ଥିବା ଟ୍ୟାଙ୍କରୁ ଅନାବଶ୍ୟକ ଜଳର ପ୍ରବାହ, ଟ୍ୟାପ୍ ବେସନରୁ କ୍ରମାଗତ ଜଳ ପଡିବା ଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ ନାହିଁ | କୁହାଯାଏ ଯେ, ଏପରି ଘରଗୁଡ଼ିକ ଅର୍ଥ ହ୍ରାସ ଏବଂ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୁଅନ୍ତି |

2. ଘରେ ରଖାଯାଇଥିବା ଘଣ୍ଟା କେବେ ବନ୍ଦ ହେବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ | କୁହାଯାଏ ଯେ ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଘରକୁ ଆସିଥାଏ ଏବଂ ସବୁକିଛିରେ ବାଧା ସୃଷ୍ଟି କରିଥାଏ |

3. ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ଘରର ମୁଖ୍ୟ ଫାଟକ ସବୁବେଳେ ପରିଷ୍କାର ଏବଂ ସୁନ୍ଦର ରଖାଯିବା ଉଚିତ୍ | ମେଙ୍ଗେଟ ଉପରେ ଅନ୍ଧକାର ରଖିବା ଅଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ |

 

4. ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ଶୁଖିଲା ଉଦ୍ଭିଦଗୁଡିକ ନିରାଶାର ପ୍ରତୀକ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ | କୁହାଯାଏ ଯେ ଶୁଖିଲା ଉଦ୍ଭିଦ ବୃଦ୍ଧିରେ ବାଧା ସୃଷ୍ଟି କରିଥାଏ | ତେଣୁ, ଘରେ କେବେବି ଶୁଖିଲା ଗଛ ଲଗାଇବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ |

6. ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ରୋଷେଇ ଘର ଆଗରେ କିମ୍ବା ପାଖରେ ବାଥରୁମ ରହିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ | କୁହାଯାଏ ଯେ ଏହି କାରଣରୁ ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଘରେ ରହିଥାଏ |

7. ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଘର ସାମ୍ନାରେ ଏକ ଗଛ, ବୈଦୁତିକ ପୋଲ କିମ୍ବା ବଡ ପଥର ରହିବା ଅଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ |

 

5. ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ଉତ୍ତର, ପୂର୍ବ କିମ୍ବା ଉତ୍ତର-ପୂର୍ବ ଦିଗରେ ବାଥରୁମ ଏବଂ ରୋଷେଇ ଘରର ଜଳ ନିଷ୍କାସନ ଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ। କୁହାଯାଏ ଯେ ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା ଘରେ ସୁଖ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧତା ଆସିଥାଏ |

ତେବେ ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣଙ୍କୁ ଆମର ଏହି ଆର୍ଟିକିଲ ଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଥିଲେ ଲାଇକ ଓ ଶେୟାର ନିଶ୍ଚୟ କରନ୍ତୁ ଓ ଏମିତି ଆଗକୁ ଆମ ସହିତ ରହିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ । ଖବରକୁ ପୁରା ପଢିଥିବାରୁ ଅଶେଷ ଅଶେଷ ଧନ୍ୟବାଦ |

Spread the love