ଜଙ୍ଗଲରେ ଭିଡ଼ିଓ କରୁଥିବାର ଦେଖି ଖୁବ ରାଗିଗଲା ହାତୀ | ଆସନ୍ତୁ ଦେଖିବା ତାପରେ କଣ ହେଲା |

 

ବେଳେବେଳେ ଦେଖାଯାଏ ଯାଏ ହାତୀ ମଣିଷ ମାନଙ୍କ ସହ ବନ୍ଧୁତା କରିଥାଏ | ହାତୀଙ୍କ ବିଷୟରେ ଏହା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥାଏ କି ସେ ଯେତିକି ଶାନ୍ତ ହୋଇଥାନ୍ତି, ସେତିକି ରାଗି ଅଟନ୍ତି। ତାଙ୍କର ଅନେକ ଭିଡିଓ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ଯେଉଁଥିରେ ଦେଖା ଯାଉଛି ହାତୀଙ୍କ କ୍ରୋଧର ଆତଙ୍କ। ଅନେକ ସୁନ୍ଦର ଭିଡିଓ ମଧ୍ୟ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥାଏ। ଆଉ ଗୋଟିଏ ଭିଡିଓ ମଧ୍ୟ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ଏଥିରେ ଆପଣଙ୍କୁ ହାତୀର ରାଗ ହିଁ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ। କିନ୍ତୁ ରାଗ ପଛର କାରଣ ମନୁଷ୍ୟ ହିଁ ଅଟେ।

ଏମିତି କଣ କରିଦେଲେ?
ସୁଶାନ୍ତ ନନ୍ଦା ଏହି ଭିଡିଓକୁ ଶେୟାର କରିଛନ୍ତି। ସେ ଆଇଏଫଏସ ଅଫିସର ଅଟନ୍ତି। ଏହାର କ୍ୟାପଶନରେ ସେ ଲେଖିଛନ୍ତି, ‘ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଶୁଭ ହେବନାହିଁ। ଜଙ୍ଗଲ ଯାତ୍ରା ସମୟରେ ହାତୀଠାରୁ ନିରାପଦ ଦୂରତା ବନାଇ ରଖନ୍ତୁ।’ଏହି ଭିଡିଓ ସୁରେନ୍ଦ୍ର ମେହରା ତାଙ୍କ ସହିତ ସେୟାର କରିଥିଲେ।

ହାତୀକୁ ଆସି ଯାଇଥାଏ ରାଗ
ଏହି ଭିଡିଓରେ ପ୍ରଥମେ ତ ଗୋଟିଏ ଜିପ ଦେଖା ଯାଉଛି। ଯେଉଁଥିରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି କ୍ୟାମେରା ଧରି ବସିଛନ୍ତି। ସେ ହାତୀର ଫଟୋ ଉଠାଉଛନ୍ତି। ସବୁକିଛି ଠିକଠାକ ଚାଲିଥିଲା। ହଠାତ ହାତୀ ପଛକୁ ବୁଲି ଯାଇଥିଲା ଏବଂ ଜୀପ ଆଡ଼କୁ ଦୌଡ଼ିବାକୁ ଲାଗିଥାଏ। ଜୀପକୁ ଓଲଟା ଯାଇଥିଲା କିନ୍ତୁ ହାତୀର ସ୍ପୀଡ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଦ୍ରୁତ ହୋଇଥାଏ। ଦେଖି ଲାଗିଥିଲା କି ଆଜି ତ ସେ ବହୁତ ରାଗରେ ଅଛି। ହେଲେ ଡ଼୍ରାଇଭର ହର୍ନ ମଧ୍ୟ ମାରିଥିଲେ ଯାହାଦ୍ଵାରା ହାତୀ ପଳାଇଯିବ। କିନ୍ତୁ ସେ ବହୁତ ଜୋରରେ ଦୌଡିଥିଲା। ଜୀପରେ ବସିଥିବା ଲୋକମାନଙ୍କର ନିଶ୍ଵାସ ଅଟକି ଯାଇଥିଲା। କିନ୍ତୁ ପୁଣି ସେ ଧୀର ହୋଇ ଯାଇଥିଲା। ଲୋକମାନେ ନିଶ୍ଵାସ ନେବାକୁ ଲାଗିଥିଲେ।

Spread the love