ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କୁ ଦ୍ୱିତୀୟ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଜାରି କରିଛନ୍ତି |

 

ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ଭୋଟରଙ୍କୁ ଭୟଭୀତ କରୁଥିବା କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ବାହିନୀକୁ ଅଭିଯୋଗ କରି ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କୁ ଆଉ ଏକ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଜାରି କରିଛନ୍ତି।

ଭାରତରେ ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ ତୃଣମୂଳ କଂଗ୍ରେସ ସୁପ୍ରିମୋ ତଥା ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କୁ ରାଜ୍ୟରେ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ବାହିନୀ ନିୟୋଜନ ସମ୍ପର୍କରେ ଦେଇଥିବା ମନ୍ତବ୍ୟ ଉପରେ ଆଉ ଏକ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଜାରି କରିଛନ୍ତି। ମାର୍ଚ୍ଚ 28 ଏବଂ ଏପ୍ରିଲ 7 ରେ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ସୈନ୍ୟବାହିନୀ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଦେଇଥିବା ମନ୍ତବ୍ୟ ସମ୍ପର୍କରେ ବାନାର୍ଜୀଙ୍କୁ ଆସନ୍ତାକାଲି (ଏପ୍ରିଲ 10) ସକାଳ 11 ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ECI ସମୟ ଦେଇଛି।

https://twitter.com/ANI?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1380381010781609985%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.indiatvnews.com%2Felections%2Fnews-election-commission-notice-mamata-banerjee-crpf-central-forces-remark-696500

ମାର୍ଚ୍ଚ 28 ଏବଂ ଏପ୍ରିଲ 7 ରେ ବାନାର୍ଜୀଙ୍କ ଭାଷଣରେ ସେ ମତ ଦେଇଛନ୍ତି ଯେଉଁଥିରେ ସେ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ବାହିନୀକୁ ଭୋଟରଙ୍କୁ ଭୟଭୀତ କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ସେ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ସୁରକ୍ଷା ବାହିନୀକୁ ଜନତାଙ୍କୁ କହିଥିଲେ। ସର୍ଭେ ସଂସ୍ଥା କହିଛି ଯେ ବାନାର୍ଜୀଙ୍କ ମନ୍ତବ୍ୟ ‘ଅତ୍ୟନ୍ତ ଆପତ୍ତିଜନକ’ ଏବଂ ମଡେଲ କୋଡର ଅନେକ ବିଭାଗକୁ ଉଲ୍ଲଂଘନ କରୁଛି।

ମାର୍ଚ୍ଚରେ ଏକ ରାଲିରେ ଯୋଗ ଦେଇ ସେ କହିଛନ୍ତି, “କିଏ ସେମାନଙ୍କୁ ଏତେ ଶକ୍ତି ଦେଇଛି ଯେ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ପୋଲିସ ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ଭୋଟ୍ ଦେବାକୁ ଅନୁମତି ନ ଦେଇ ଧମକ ଦେଉଛନ୍ତି? ମୁଁ 2019 ରେ ସମାନ କଥା ଦେଖିଥିଲି, 2016 ରେ ମଧ୍ୟ ସମାନ କଥା ଦେଖିଥିଲି।”

 

ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ ଦ୍ୱାରା ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କୁ ଏହା ହେଉଛି ଦ୍ୱିତୀୟ ବିଜ୍ଞପ୍ତି। ମଡେଲ ଆଚରଣ ବିଧି ଉଲ୍ଲଂଘନ କରି ବାନାର୍ଜୀଙ୍କୁ ବୁଧବାର ଦିନ ପୋଲ ପ୍ୟାନେଲ ତରକେଶ୍ୱରରେ ଏକ ସାଧାରଣ ସଭାରେ ଟିଏମସି ପାଇଁ ଭୋଟ୍ ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରିବା ପରେ ଏକ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଜାରି କରିଛି।

 

 

 

Spread the love