ଦୈନିକ ରାଶିଫଳ (ରବିବାର, ୨/୫/୨୦୨୧)

ମେଷ – ଭାଇ-ଭଉଣୀ ଏବଂ ମିତ୍ରମାନଙ୍କ ସହିତ ସମ୍ବନ୍ଧ ଉତ୍ତମ ରହିବ। ଆପଣ ଘରର ଦାୟୀତ୍ତ୍ୱଗୁଡ଼ିକ ବୁଝି କାର୍ଯ୍ୟ କରିବେ। ମାତା-ପିତାଙ୍କୁ ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ ଗର୍ବ ଅନୁଭବ ହେବ। କାମ କାରଣରୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଘରୁ ଦୂରକୁ ଯିବାକୁ ପଡ଼ିପାରେ। ନିଜର ଅଭିଲାଷାର ପୂର୍ତ୍ତି ପାଇଁ ସମୟ ଲାଗିପାରେ। ଅବଶ୍ୟ ଆପଣଙ୍କ ଆମଦାନୀରେ ବୃଦ୍ଧି ହେବାର ପ୍ରବଳ ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। କାର୍ଯ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କ ସହିତ କୌଣସି କଥାକୁ ନେଇକରି ଯୁକ୍ତି ତର୍କ ହୋଇପାରେ। ଏପରି ସ୍ଥିତିରେ ନିଜକୁ ଶାନ୍ତ ରଖିବେ। ଆପଣଙ୍କ ବୈବାହିକ ଜୀବନ ମିଶ୍ରିତ ରହିବ। ଜୀବନ ସାଥି ସହିତ ଆପଣଙ୍କ ପ୍ରେମ ଏବଂ ରାଗ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ। ଅବଶ୍ୟ ଜୀବନସାଥୀଙ୍କର ସ୍ୱଭାବରେ ଆପଣ ଏକ ବିଚିତ୍ର ଗମ୍ଭୀରତା ଅନୁଭବ କରିବେ। ବ୍ୟବସାୟରେ ଭାଗ୍ୟ ଆପଣଙ୍କ ଭଲ ସାଥି ଦେବ ଏବଂ କାର୍ଯ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଭଲ ସଫଳତା ପ୍ରାପ୍ତି ହେବ। ଅଚାନକ ଲାଭ ପ୍ରାପ୍ତିର ଯୋଗ ମଧ୍ୟ ବନୁଛି। ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ଦୃଷ୍ଟିରୁ କୌଣସି ଆଣ୍ଠୁଗଣ୍ଠିରେ ଯନ୍ତ୍ରଣା କିମ୍ବା କୌଣସି ପ୍ରକାରର ଆଘାତ ଆଦି ଲାଗିପାରେ ଏବଂ ଏମିତି ଘଟଣାରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଅସୁବିଧା ବଢ଼ିପାରେ।

ବୃଷ – ଏହି ସମୟରେ ଆପଣଙ୍କ ପାରିବାରିକ ଜୀବନ ପାଇଁ ଉତ୍ତମ ସଂକେତ ଦେଉଅଛି। ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ଖୁସିର ବାତାବରଣ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ। ଘରେ ଭାଇ-ଭଉଣୀମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସାମଞ୍ଜସ୍ୟର ସ୍ଥିତି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ ଅବଶ୍ୟ ପିତାଙ୍କ ସହିତ ଆପଣଙ୍କ ବୈଚାରିକ ମନମାଳିନ୍ୟ ହୋଇପାରେ ଅଥବା ତାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟରେ ପତନ ଆସିପାରେ। ଏହି ସମୟ ଆପଣଙ୍କପାଇଁ ଚିନ୍ତା ଉତ୍ପନ୍ନ କରିପାରେ। ସେଥିପାଇଁ କୌଣସି ଭାବରେ ମହତ୍ଵପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକ କରିବାକୁ ଆପଣଙ୍କପାଇଁ କ୍ଷତିପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇପାରେ। ଏପରି ସମୟରେ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟକୁ କରିବାକୁ ହେଲେ ଚିନ୍ତା କରି କରନ୍ତୁ। ପ୍ରେମର ଭାବନା ଆପଣଙ୍କର ବଢ଼ିବ। ଛାତ୍ରମାନେ ମଧ୍ୟ ପାଠପଢ଼ାରେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବେ କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କର ଜିଦ୍ଦୀ ସ୍ଵଭାବ ଆପଣଙ୍କୁ ଚିନ୍ତିତ କରିପାରେ। ଏପରି ସ୍ଥିତିରେ ତାଙ୍କୁ ରାଗିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ ନାହିଁ, ଅପର ପକ୍ଷରେ ପ୍ରେମରେ ବୁଝାନ୍ତୁ। ବ୍ୟବସାୟରେ ଏବଂ ଆର୍ଥିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଆପଣଙ୍କ ଭାଗ୍ୟର ମଧ୍ୟ ସାଥି ମିଳିବ। ନିବେଶ ଅଥବା ଶେୟାର ବଜାରରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଧନ ଲାଭ ମିଳିବାରର ଯୋଗ ଦେଖାଯାଉଛି।। ଏହି ସମୟରେ ଆପଣଙ୍କ ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତି ମଜଭୁତ ହେବ। ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଆପଣଙ୍କ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ଜୀବନ ସର୍ବମୋଟ ମିଶ୍ରିତ ତଥା ଭଲ ରହିବ। ଆପଣ ମାନସିକ ଶାନ୍ତି ଅନୁଭବ କରିବେ। ଯେଉଁ ଲୋକ ପୂର୍ବରୁ କୌଣସି ରୋଗରେ ପୀଡ଼ିତ, ତାଙ୍କର ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟାବସ୍ଥାରେ ସୁଧାର ଆସିବ।

ମିଥୁନ – ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତି ଅଧିକ ମଜଭୁତ ରହିବ ଏବଂ ଲାଭ ପାଇଁ କରାଯାଇଥିବା ପ୍ରୟାସ ଭଲ ହୋଇପାରେ। ସେଥିପାଇଁ ଆପଣ ଯେଉଁ କ୍ଷେତ୍ରରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ, ସେହି କ୍ଷେତ୍ରରେ ଆଗକୁ ବଢ଼ିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ। ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ସଫଳତା ମିଳିବ। ଯାତ୍ରା କାରଣରୁ ଆପଣଙ୍କ ଖର୍ଚ୍ଚ ବଢ଼ିପାରେ। ତା’ ସହିତ ହିଁ ଯାତ୍ରା ସମୟରେ ଶାରୀରିକ କଷ୍ଟ ମଧ୍ୟ ଅନୁଭବ କରିପାରନ୍ତି। ଏହି ସମୟ ଆପଣଙ୍କ ବିରୋଧୀ ପ୍ରବଳ ରହିବେ। ତେଣୁ ତାଙ୍କଠାରୁ ଦୂରରେ ରୁହନ୍ତୁ। ଜୀବନସାଥୀ ସହିତ ସାମଞ୍ଜସ୍ୟ ବନାଇକରି ଚଳନ୍ତୁ। ଯଦି ସେ ଆପଣଙ୍କ କୌଣସି କଥାକୁ ନେଇକରି ଋଷିଛନ୍ତି ତେବେ ତାଙ୍କୁ ପ୍ରେମରେ ମନାନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହି ବିଶ୍ୱାସ ଦିଅନ୍ତୁ କି ଆଗକୁ ଏହି ପରି ଭାବରେ ଆଗକୁ ପୁନରାବୃତ୍ତି ହେବ ନାହିଁ। ବ୍ୟବସାୟରେ କିମ୍ବା ଇଞ୍ଜିନିୟରିଂ କ୍ଷେତ୍ରର ବ୍ୟବସାୟକୁ ଏହି ସମୟରେ ଜବରଦସ୍ତ ସଫଳତା ମିଳିବ। ଆପଣ ଏହି ବର୍ଷ ନିଜର କାରବାରକୁ ବଢ଼ାଇବା ପାଇଁ ବିଦେଶ ଯାତ୍ରା କରିବେ ଏବଂ ଏହାର ଆପଣଙ୍କୁ ଜବରଦସ୍ତ ପାଇଦା ହେବ। ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ମାନସିକ ଶାନ୍ତି ପାଇଁ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ବିଷୟଗୁଡ଼ିକ ଆଡ଼କୁ ଆପଣ ଢଲିବେ। ପାଣିପାଗ ପରିବର୍ତ୍ତନ ସମୟରେ ହେଉଥିବା ରୋଗଗୁଡ଼ିକରୁ ବଞ୍ଚିତ ରୁହନ୍ତୁ।

କର୍କଟ – ଯଦି ଆପଣ ଚାକିରି କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ କୌଣସି ନୂଆ କାର୍ଯ୍ୟର ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି କିମ୍ବା କୌଣସି ଭାବରେ କୌଣସି ବ୍ୟବସାୟ କରିବାକୁ ମନ ବଳାଉଛନ୍ତି ତେବେ ଆପଣ ଏହି ସମୟରେ କରିପାରନ୍ତି। ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ଲାଭ ପ୍ରାପ୍ତି ହୋଇପାରେ। ମନରେ କୌଣସି କାରଣରୁ ବ୍ୟାକୁଳତା ଆସିପାରେ। ଏହି ସମୟରେ ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜର କ୍ରୋଧ ଉପରେ କାବୁ ରଖିବାକୁ ହେବ। କାରଣ ତା’ର କାରଣରୁ ଆପଣ କୌଣସି ଅସୁବିଧାରେ ପଡ଼ିପାରନ୍ତି। ପ୍ରେମ ସମ୍ବନ୍ଧକୁ ନେଇକରି ଅନେକ ଭାବରେ ସମସ୍ୟା ଉତ୍ପନ୍ନ ହୋଇପାରେ। ଯଦି ଅଲଗା ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ବନୁଛି ତେବେ ପ୍ରେମ ସମ୍ବନ୍ଧ ଅଧିକ ଭଲ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ ଏଥିପାଇଁ ଜଣେ ଦ୍ୱିତୀୟଙ୍କ ଉପରେ ଭରସା କରିବାକୁ ହେବ ଏବଂ ତାଙ୍କ ସହିତ ସମୟ ବିତାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ। ବ୍ୟବସାୟରେ ତଥା ଯେଉଁମାନେ ଚାକିରି ଖୋଜୁଛନ୍ତି ତାଙ୍କର ବଢ଼ିଆ ଚାକିରି ମିଳିବାରର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ପିତାଙ୍କ ତରଫରୁ ଆପଣଙ୍କୁ କୌଣସି ପ୍ରକାରର ଆର୍ଥିକ ଲାଭ ମିଳିପାରେ। କାହାକୁ ଟଙ୍କା ଉଧାର ଦେବାରୁ ବଞ୍ଚିତ ରୁହନ୍ତୁ ନହେଲେ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇପାରନ୍ତି। ଗାଡ଼ି ଚଲାଇବା ସମୟରେ ସାବଧାନ ରୁହନ୍ତୁ ଏବଂ ଗତିକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରୀତ ରଖିବେ। ଦାୟିତ୍ୱହୀନତାରୁ ବାହନ ଚଲାଇବା ସମୟରେ ଉଚିତ ଦୂର ବନାଇ ରଖିବେ।

ସିଂହ – ଆପଣଙ୍କୁ ବାଦ ବିବାଦରେ ଧନ ଲାଭ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜର ମାମୁଁଘର ପଟରୁ ଭଲ ସମାଚାର ପ୍ରାପ୍ତି ହେବ। ଏହି ସମୟ ପରିବାରରେ ସରସତାର ଭାବ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ। ବ୍ୟବସାୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଉତ୍ତାନ ପତନର ସାମନା କରିବାକୁ ପଡ଼ିପାରେ। ଏହି ସମୟରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଭାଗ୍ୟ ମଧ୍ୟ ସାଥି ଦେବ। ଆପଣଙ୍କୁ ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନରେ ଚିନ୍ତାର ମଧ୍ୟ ସାମନା କରିବାକୁ ପଡ଼ିପାରେ। ତା’ ସହିତ ଜୀବନ ସାଥୀର ମଧ୍ୟ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଗଡ଼ିପାରେ। ଆପଣଙ୍କୁ ପ୍ରେମ ଜୀବନରେ ଅସୁବିଧାର ସାମନା କରିବାକୁ ପଡ଼ିପାରେ। ଆପଣ ଦୁଇଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ମୁଖ୍ୟତଃ ଯୁକ୍ତି ହୋଇପାରେ। ପ୍ରିୟତମ/ପ୍ରିୟତମା ଏବଂ ଆପଣ ଦୁଇଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କୌଣସି କଥାକୁ ନେଇକରି ଅସୁରକ୍ଷାର ଭାବନା ଜାଗୃତ ହୋଇପାରେ। ବ୍ୟବସାୟରେ ଆପଣଙ୍କ ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତିକୁ ମଜଭୁତ ହେବାପାଇଁ ଭାଗ୍ୟ ଆପଣଙ୍କ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସାଥି ଦେବ। ଅବଶ୍ୟ ଏହି କଥାର ମଧ୍ୟ ରଖିବେ କି ଭାଗ୍ୟ ସେହି ଲୋକମାନଙ୍କର ସାଥି ଦେବ ଯେଉଁମାନେ ପରିଶ୍ରମୀ ଅଟନ୍ତି। ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଏହି ସମୟରେ ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଭଲ ରହିବ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ବିଚାରରେ ସକାରାତ୍ମକ ଭାବ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ, ଆପଣଙ୍କ ମନ ଖୁସି ରହିବ। ଅବଶ୍ୟ କୌଣସି ଚାପରୁ ଚିନ୍ତାକୁ ନିଜ ଉପରେ ହାବୀ ହେବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ।

କନ୍ୟା – ଯଦି ଆପଣ କୌଣସି ଭାବରେ ନିବେଶ କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ତେବେ ତାହା କରିପାରନ୍ତି। ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ନିବେଶ କରିବା ପାଇଁ ଭଲ ହୋଇପାରେ। ଯାହା ଫଳରେ ଆଗକୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଆର୍ଥିକ ଲାଭ ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ। ସେଥିପାଇଁ ଆପଣ ନିଜର କାର୍ଯ୍ୟକୁ ଭଲ ଦୀଗରେ ସଫଳ ହୋଇପାରନ୍ତି। କାର୍ଯ୍ୟସ୍ଥଳରେ ନିଜର ସିନିଅରମାନଙ୍କର ସମ୍ମାନ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ତାଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ସଠିକ ଭାବରେ ପାଳନ କରନ୍ତୁ। ବ୍ୟବସାୟିକ ସଫଳତା ପାଇବା ପାଇଁ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ହେବ। ଉଚ୍ଚ ଶିକ୍ଷା ପାଇବା ପାଇଁ ଛାତ୍ରମାନଙ୍କୁ ଅସୁବିଧାର ସାମନା କରିବାକୁ ପଡ଼ିପାରେ। ଛୋଟ-ଛୋଟ କଥାଗୁଡ଼ିକରେ ଆପଣଙ୍କ ଭିତରେ ଝଗଡ଼ା ମଧ୍ୟ ହୋଇପାରେ। ଏପରି ସ୍ଥିତିରେ ନିଜକୁ ବଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ବହୁତ ଧୈର୍ଯ୍ୟର ସହ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ। ଯଦି ସାଥୀକୁ ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ କୌଣସି ଭାବରେ ସନ୍ଦେହ ହେଉଛି ତେବେ ସବୁଠାରୁ ପ୍ରଥମେ ତାଙ୍କର ସନ୍ଦେହକୁ ଦୂର କରିବାକୁ ପ୍ରୟାସ କରନ୍ତୁ। ବ୍ୟବସାୟରେ ବିଦେଶ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଆର୍ଥିକ ଲାଭ ମିଳିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ଏହି ସମୟରେ ଆପଣ କୌଣସି ନୂଆ ବାହନ କିମ୍ବା ଘର ଅଥବା ଅନ୍ୟ କୌଣସି ପ୍ରପର୍ଟି କିଣି ପାରନ୍ତି। ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଆପଣଙ୍କୁ ବଦ ହଜମୀ, ଗ୍ୟାସ ଆଦିର ଅଭିଯୋଗ ରହିପାରେ। ଏଥିରୁ ନିଜକୁ ବଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ଅଧିକ ମାତ୍ରାରେ ଭୋଜନ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ଏବଂ ଅଧିକ ତୈଳଯୁକ୍ତ ଖାଦ୍ୟ ଖାଆନ୍ତୁ ନାହିଁ।

ତୁଳା – ଆପଣଙ୍କୁ ଆଗକୁ ବଢ଼ିବାପାଇଁ ଏବଂ ଉପରକୁ ଉଠିବାର ଅନେକ ଅବସର ମିଳିବ। ଚାକିରି ପେଶା ଜାତକର ଲୋକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ପଦୋନ୍ନତିର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ତା’ ବ୍ୟତୀତ ବିଦେଶରେ ଚାକିରିର ପ୍ରସ୍ତାବ ମଧ୍ୟ ମିଳିପାରେ। ଯଦି ଆପଣ ବ୍ୟବସାୟ କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ବ୍ୟବସାୟ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଉତ୍ଥାନ ଏବଂ ପତନର ସ୍ଥିତି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିପାରେ। ଏହି ସମୟରେ ଆପଣଙ୍କ ପ୍ରତିଦ୍ଵନ୍ଦ୍ଵୀ ଆପଣଙ୍କୁ ପଛରେ ପକାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିପାରନ୍ତି। ପ୍ରେମରେ ମୁଖ୍ୟତଃ ଫାଟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିପାରେ। ବିବାହିତ ଲୋକଙ୍କ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନରେ ଭଲ ପରିଣାମ ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ। ବ୍ୟବସାୟରେ ଧନ ଲାଭ ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତିକୁ ମଜଭୁତ ବନାଇବା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କ ଇଷ୍ଟଦେବ/ଦେବୀ ଆପଣଙ୍କୁ ଭରପୂର ସହାୟକ ହେବେ। ଏହି ସମୟ ଆପଣଙ୍କୁ କୌଣସି ବଡ଼ ଧନ ଲାଭ ହୋବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ପୈତୃକ ସଂପତ୍ତିରେ ବୃଦ୍ଧିର ପ୍ରବଳ ସମ୍ଭାବନା ରହୁଛି। ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ କୌଣସି ଭାବରେ ପୁରୁଣା ରୋଗ ଉତ୍ପନ୍ନ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ବନିପାରେ। ଯାହା କାରଣରୁ ଶାରୀରିକ ଅସୁବିଧା ବଢ଼ିବ। ଏଥିପାଇଁ ଭଲ ଏହା ହିଁ ହେବ ଯଦି ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ସମ୍ବନ୍ଧିତ ସମସ୍ତ ସାବଧାନତା ଅବଲମ୍ବନ କରିବେ।

ବିଚ୍ଛା – ସ୍ଥିର ମନରେ କୌଣସି ମଧ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଭଲ ସଫଳତା ପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇପାରେ। ଆପଣ ଗମ୍ଭୀର ପ୍ରବୃତ୍ତିର ବ୍ୟକ୍ତି ହୋଇଥିଲେ ଏହି ମାସ ଗମ୍ଭୀରତାରେ କୌଣସି ମଧ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ଉପରେ ଭଲ ସଫଳତା ପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇପାରେ। ଯଦି ଆପଣ କୌଣସି ଚାକିରିରେ ଅଛନ୍ତି ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜର ବିରୋଧିମାନଙ୍କ ସହିତ ରହିବା ଆବଶ୍ୟକ। କାରଣ କୌଣସି ପ୍ରକାରର ରାଜନୀତି ଆପଣଙ୍କ ସାଥି ଦେବ। ଯାହା ଆପଣଙ୍କ କ୍ୟାରିୟରରେ ଅସୁବିଧା ଉତ୍ପନ୍ନ ହେବନାହିଁ ତଥା ଉଚ୍ଚ ପଦ ପ୍ରାପ୍ତିରେ ମଧ୍ୟ ସମସ୍ୟା ଉତ୍ପନ୍ନ ହେବନାହିଁ। ଜୀବନ ସାଥୀ ସହିତ ତାଳମେଳ ବନାଇ କରି ଚଳିବେ। ଏହି ସମୟରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଜୀବନ ସାଥୀଙ୍କର ରାଗ ରୋଷର ମଧ୍ୟ ସାମନା କରିବାକୁ ପଡ଼ିପାରେ। ବ୍ୟବସାୟରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ଲାଭ ହେବ। ବିଦେଶୀ ସ୍ରୋତରୁ ଆମଦନୀ ପ୍ରାପ୍ତ ହେବାର ସଂକେତ ଦେଖାଯାଉଛି।। ଆପଣଙ୍କ ଖର୍ଚ୍ଚରେ ମଧ୍ୟ ବୃଦ୍ଧିର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ଟଙ୍କାକୁ ଭାବି ଚିନ୍ତି ଖର୍ଚ୍ଚ କରନ୍ତୁ। ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଯଦି ଆପଣ କୌଣସି ରୋଗରେ ପୀଡ଼ିତ ତେବେ ଏହି ସମୟ ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଉପରେ ବେଶୀ ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ ଆବଶ୍ୟକତା ଅଛି।

ଧନୁ – ମାତା-ପିତାଙ୍କର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଠିକ ରହିବ ଏବଂ ଘରର ସମସ୍ତ ସଦସ୍ୟମାନଙ୍କ ସହିତ ଆପଣଙ୍କ ସଂପର୍କ ଭଲ ରହିବ। ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ କାମରେ ଭାଇ-ଭଉଣୀମାନଙ୍କ ସାଥି ମିଳିବ। ଘରର ବଡ଼ ଗୁରୁଜନଙ୍କର ସେବା କରନ୍ତୁ। ପରିବାରର ଖୁସି ଏବଂ ଶାନ୍ତି ପାଇଁ ଘରେ ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଟାନର ଆୟୋଜନ ହୋଇପାରେ। ଯଦି କୌଣସି କାରଣରୁ ମନ ଚିନ୍ତିତ ଅଥବା ଦୁଖୀ ଅଛି ତେବେ ସେହି ଅସୁବିଧାର ସମାଧାନ କରନ୍ତୁ ନହେଲେ ଆପଣଙ୍କୁ ଚାକିରୀ-ବ୍ୟବସାୟରେ କ୍ଷତି ହୋଇପାରେ। ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜର ପାଠପଢ଼ାରେ ଅଧିକ ଧ୍ୟାନ ଦେବାର ଆବଶ୍ୟକତା ଅଛି। ଯଦି ଆପଣ କାହାକୁ ପ୍ରେମ କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ସେଥିପାଇଁ ମଧ୍ୟ ସମୟ କାଢ଼ିବା ଆବଶ୍ୟକ ଅଟେ। ତେବେ ଆପଣଙ୍କ ପ୍ରେମ ସମ୍ବନ୍ଧ ଦୃଢ଼ିଭୂତ ହେବ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କୁ ତା’ର ଲାଭ ମିଳିବ। ବ୍ୟବସାୟରେ ପିତାଙ୍କ ତରଫରୁ ଆପଣଙ୍କୁ କୌଣସି ପ୍ରକାରର ଆର୍ଥିକ ଲାଭ ମିଳିପାରେ। କାହାକୁ ଟଙ୍କା ଉଧାର ଦେବାରୁ ନିଜକୁ ବଞ୍ଚିତ ରଖନ୍ତୁ ନହେଲେ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇପାରନ୍ତି। ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଭଲ ହେଲ୍ଦୀ ଫୁଡ ଖାଆନ୍ତୁ। ବାସୀ, ଫାଷ୍ଟ ଫୁଡ, ତୈଳ ଜାତୀୟ ପକୋଡ଼ି ଆଦି ଖାଦ୍ୟ ପଦାର୍ଥକୁ ଖାଆନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଶରୀରରେ ଜଳର କମ ନ ହେଉ ସେଥିପାଇଁ ପର୍ଯାପ୍ତ ମାତ୍ରାରେ ପାଣି ପିଅନ୍ତୁ।

ମକର – ସାହସ ଏବଂ ପରାକ୍ରମ ଦ୍ଵାରା କରାଯାଇଥିବା କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକରେ ଲାଭ ପ୍ରାପ୍ତି ହୋଇପାରେ ତଥା ଆର୍ଥିକ ଲାଭ ପାଇଁ କରାଯାଇଥିବା ଚେଷ୍ଟା ମଧ୍ୟ ସଫଳ ହୋଇପାରେ। ପରିଶ୍ରମରେ ହିଁ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ସମୟ ଭଲ ଲାଭ ଅର୍ଜିତ ହୋଇପାରେ। ଦୌଡ଼ା ଦୌଡ଼ି ବ୍ୟସ୍ତତା ତଥା ଚିନ୍ତା ପୂର୍ଣ୍ଣ ସ୍ଥିତି ଉତ୍ପନ୍ନ ହୋଇପାରେ। ପରନ୍ତୁ ଏହି ଭାଗା ଦୌଡ଼ି ଏବଂ ଚିନ୍ତାପୂର୍ଣ୍ଣ ସ୍ଥିତିରେ ହିଁ ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ଲାଭ ପ୍ରାପ୍ତି ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ବନୁଛି। ସେଥିପାଇଁ ଆପଣ ପରିଶ୍ରମକୁ ପଛରେ ପକାଇବାକୁ ପ୍ରୟାସ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ। ନିଜର ଜୀବନ-ସାଥୀ ସହିତ ଉତ୍ତମ ବୁଝାମଣାରେ ଖୁସି, ଶାନ୍ତି ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧି ଆସିବ। ପ୍ରେମ ଅନୁଭବ କରିବା ପାଇଁ ଆପଣ କୌଣସି ନୂଆ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହିତ ମିଶିପାରନ୍ତି। ବ୍ୟବସାୟରେ ତଥା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷେତ୍ରରେ ଆପଣଙ୍କ କୁଶଳୀ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକ ପ୍ରଶଂସିତ ହେବ। ସିନିୟର୍ସ ଆପଣଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟର ପ୍ରଶଂସା କରିବେ। ଏହି ବର୍ଷ ଆପଣଙ୍କ ପ୍ରମୋସନ ଯୋଗ ଅଛି। ମନଚାହାଁ ଜାଗାକୁ ଆପଣଙ୍କ ପ୍ରମୋସନ ହୋଇପାରେ। ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଯଦି ଚିକିତ୍ସକ କୌଣସି ଜିନିଷକୁ ଖାଇବାକୁ ବାରଣ କରିଛନ୍ତି ତେବେ ତାହା ପାଳନ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଏପରି ଦ୍ରବ୍ୟର ସେବନ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକୁ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କୁ କ୍ଷତି ପହଁଚାଇବ।

କୁମ୍ଭ – କିଛି ଯୋଜନା କ୍ରିଯାନ୍ଵିତ ହେବ ଏବଂ ତା’ର ଆର୍ଥିକ ଫାଇଦା ପହଁଚିବ। ଆଜିର ଦିନ ବଢ଼ିଆ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଏବଂ ଭଲ କାମପାଇଁ ଅଟେ। ଘରେ ବଢ଼ିଆ ଖାଦ୍ୟ ଏବଂ ଗଭୀର ନୀଦର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ମଜା ଆପଣ ନେବେ। ଆଜି କିଛି ଏମିତି ଦିନ ଯେତେବେଳେ ସେହି ଭାବରେ ହେବ ଯାହା ଆପଣ ଚାହଁୁଛନ୍ତି। ଏହି ସମୟ ଆପଣଙ୍କୁ ଧୈର୍ଯ୍ୟରେ କାମ କରିବାକୁ ହେବ। ଖାସକରିକି ଛାତ୍ରମାନଙ୍କୁ ପାଠପଢ଼ାରେ କୌଣସି ପ୍ରକାରର ବାଧାର ସାମନା କରିବାକୁ ପଡ଼ିପାରେ। ଏହି ସମୟରେ ଜୀବନ ସାଥୀ ଆପଣଙ୍କ ଭାବନାକୁ ବୁଝିବ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ ଦେବ। ଆପଣ ତାଙ୍କ ଉପରେ ଭରସା ବନାଇ ରଖିବେ ଏବଂ ତାଙ୍କର ଭରସାକୁ ଭାଙ୍ଗିବାକୁ ଦେବେନାହିଁ। ଏପରି ଅନେକ ମୌକା ଆସିବ ଯେଉଁଥିରେ ଆପଣ ଦୁଇଜଣଙ୍କର ପ୍ରେମ ମଧ୍ୟ ସୁଦୃଢ଼ ହେବ। ବ୍ୟବସାୟରେ ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତିକୁ ମଜଭୁତ ବନାଇବା ପାଇଁ ଏହି ସମୟରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଭରପୂର ମୌକା ମିଳିବ। ବର୍ତ୍ତମାନ ଆପଣଙ୍କ ପାଖରେ କୌଣସି ବଡ଼ ଧନ ଲାଭ ଯୋଗ ଅଛି। ପୈତୃକ ସଂପତ୍ତିରେ ବୃଦ୍ଧିର ପ୍ରବଳ ସମ୍ଭାବନା ବନୁଛି। ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଏହି ସମୟ ଆପଣ ଦୁର୍ବଳତା ଅନୁଭବ କରିପାରନ୍ତି। କାମ କରିବା ସମୟରେ ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କୁ ଆଳସ୍ୟ ଅନୁଭବ ହେବ। ଆପଣଙ୍କ ଶରୀରରେ ଉର୍ଜାର କମୀ ହୋଇପାରେ। ତା’ ବ୍ୟତୀତ ମନରେ କୌଣସି ପ୍ରକାରର ବେଚୈନୀର ସମ୍ଭାବନା ରହୁଛି।

ମୀନ – ଏହି ସମୟ ଆପଣ ନିଜର କ୍ୟାରିୟରରେ ଏକ ନୂଆ ପଦକ୍ଷେପ ନେବେ। ଆର୍ଥିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ମଧ୍ୟ ସମୟ ଆପଣଙ୍କୁ ଅନେକ ସାଥି ଦେବ। ଧନ ଲାଭ ହେବାର ପ୍ରବଳ ଯୋଗ ରହୁଛି। ଧନ ଲାଭ ହେବାରୁ ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତି ମଜଭୁତ ହେବ। ଅନାବଶ୍ୟକ ପରିବାରରେ କୌଣସି ଭାବରେ ବିବାଦ ଉତ୍ପନ୍ନ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ଏମିତି ହୋଇପାରେ କି ଆପଣଙ୍କ କକା, ମାମା, ବଡ଼ବାପା ଆଦିଙ୍କର କାରଣରୁ ଘରେ କୌଣସି ନା କୌଣସି କଳହ ଉତ୍ପନ୍ନ ହୋଇପାରେ। ସାଥୀରେ ଛୋଟ ଯୁକ୍ତି ମଧ୍ୟ ହୋଇପାରେ। ନିଜର ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ଉପରେ ଶକ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ଏବଂ ନା ପ୍ରେମରେ କୌଣସି ସର୍ତ୍ତ ରଖିବେ। ଯେଉଁମାନେ ପ୍ରେମର ତଲାସରେ ଅଛନ୍ତି ତାଙ୍କୁ ତାଙ୍କର ପ୍ରେମ ମିଳିବ। ବ୍ୟବସାୟରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ଲାଭ ହେବ। ବିଦେଶୀ ସ୍ରୋତରୁ ଆମଦାନୀ ପ୍ରାପ୍ତି ହେବାର ସଂକେତ ଦେଖାଯାଉଛି।। ଆପଣଙ୍କ ଖର୍ଚ୍ଚରେ ମଧ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ଟଙ୍କାକୁ ଭାବି ଚିନ୍ତି ବୁଝି ବିଚାରି ଖର୍ଚ୍ଚ କରନ୍ତୁ। ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟର ଧ୍ୟାନ ରଖିବାକୁ ହେବ।

Spread the love