ଦୈନିକ ରାଶିଫଳ (ଗୁରୁବାର, ୧୫/୪/୨୦୨୧)

ମେଷ : ଆଜିର ଦିନ ଶୁଭ ରହିବ। ଆପଣ ଆତ୍ମିୟଜନମାନଙ୍କ ଏବଂ ମିତ୍ରମାନଙ୍କ ସାଥିରେ ସାମାଜିକ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକରେ ବ୍ୟସ୍ତ ରହିବେ। ମିତ୍ରମାନଙ୍କର ଲାଭ ହେବ ଏବଂ ତାଙ୍କର ପଛରେ ଧନ ମଧ୍ୟ ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବ। ଗୁରୁଜନମାନଙ୍କ ଏବଂ ସ୍ନେହୀଜନମାନଙ୍କ ସାଥି ମିଳିବ। ଆକସ୍ମିକ ଧନ ଲାଭ ସହିତ ସନ୍ତାନ ମଧ୍ୟ ଲାଭ ହେବ।

ବୃଷ : ଆଜି ଆପଣ ନୂଆ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକର ଆୟୋଜନ କରି ପାରିବେ। ଚାକିରିପେଶା ଏବଂ ବ୍ୟାପାରିମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଦିନ ଭଲ ଅଟେ। ଚାକିରିପେଶା ଲୋକମାନଙ୍କର ଉଚ୍ଚାଧିକାରିମାନଙ୍କର କୃପାଦୃଷ୍ଟି ରହିବ। ପୁରୁଣା କାର୍ଯ୍ୟ ମଧ୍ୟ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ। ପ୍ରମୋଶନରେ ଆର୍ଥିକ ଲାଭ ହୋଇପାରେ। ଉପହାର ଏବଂ ମାନ-ସମ୍ମାନରେ ମନ ପ୍ରସନ୍ନ ରହିବ।

ମିଥୁନ : ମାନସିକ ରୂପରେ ଆଜିର ଦିନ ଅସୁବିଧା ଏବଂ ଅଡ଼ୁଆ ରହିବ। ଶାରୀରିକ ରୂପରେ ଶକ୍ତିହୀନ ହେବା ଏବଂ ଆଲସ୍ୟର କାରଣରୁ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଉତ୍ସାହ ରହିବ ନାହିଁ। ପେଟରେ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଅସୁବିଧାର କାରଣ ହୋଇପାରେ। ଧନର ଅପବ୍ୟୟ ହେବ। ବ୍ୟବସାୟରେ ବାଧା ଆସିପାରେ। ସନ୍ତାନମାନଙ୍କ ତରଫରୁ ଚିନ୍ତା ହୋଇପାରେ। ରାଜକୀୟ ବାଧା ହଇରାଣ କରିପାରେ।

କର୍କଟ : ଆଜି ଆପଣ କ୍ରୋଧରୁ ଦୂରରେ ରୁହନ୍ତୁ। କାମବୃତ୍ତି ଏବଂ ଚୋରୀ ପରି ଅନୈତିକ ବିଚାର ଉପରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରଖିବେ କାରଣ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ହରାଇଲେ କାର୍ଯ୍ୟ ବିଗଡ଼ି ପାରେ। ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକରେ ବିଘ୍ନ ଆସିପାରେ। ପରିବାରରେ ଝଗଡ଼ା ନହେଉ ଏହାର ଧ୍ୟାନ ରଖିବେ।

ସିଂହ : ଆଜିର ଦିନ ମଧ୍ୟମ ଫଳଦାୟୀ ଅଟେ। ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନରେ ଯୁକ୍ତି ଏବଂ ବ୍ୟାପାର କ୍ଷେତ୍ରରେ ଭାଗିଦାରୀ ମଧ୍ୟରେ ମନମାଳିନ୍ୟ ହୋଇପାରେ। ସାମାଜିକ ଜୀବନରେ ସଫଳତା ମିଳିବ। ବିପରୀତ ଲିଂଗ ବ୍ୟକ୍ତିମାନଙ୍କ ସାଥିରେ ଭେଟ ହୋଇପାରେ। ଏଥିରେ ସାବଧାନ ରୁହନ୍ତୁ।

କନ୍ୟା : ଘରେ ସୁଖ-ଶାନ୍ତିର ବାତାବରଣ ରହିବ ଏବଂ ମନ ମଧ୍ୟ ପ୍ରସନ୍ନ ରହିବ। ଆରୋଗ୍ୟ ପ୍ରାପ୍ତି ହେବ। ରୋଗରେ ପୀଡ଼ିତ ଲୋକମାନଙ୍କର ସ୍ଥିତି ସୁଧୁରିବ। ଆର୍ଥିକ ରୂପରେ ଲାଭ ହେବ ଏବଂ ଯଶ ମଧ୍ୟ ମିଳିବ। ସାଥିରେ କାମ କରିବା ଲୋକଙ୍କର ପୂର୍ଣ୍ଣ ସହଯୋଗ ମିଳିବ। ମା’ଘରୁ ଭଲ ସମାଚାର ଆସିବ।

ତୁଳା : ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଦିନ ସୁଖ ପୂର୍ବକ ବିତିବ। ବୌଦ୍ଧିକ ପ୍ରବୃତ୍ତି ଏବଂ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ଦିନ ବିତିବାର ସଂଭାବନା ଅଛି। ଆଜି କଳ୍ପନାଶକ୍ତି ଏବଂ ସୃଜନାତ୍ମକଶକ୍ତିର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଉପଯୋଗ ଆପଣ କରି ପାରିବେ। ସନ୍ତାନଙ୍କ ତରଫରୁ ଶୁଭ ସମାଚାର ମିଳିବ। ଆପଣଙ୍କ ପ୍ରଗତି ହେବ ଏବଂ ମହିଳା ମିତ୍ରମାନଙ୍କର ସହଯୋଗ ମିଳିବ। ଶାରୀରିକ ଫୁର୍ତି ଏବଂ ପ୍ରଫୁଲ୍ଲିତ ମନର ଆଭାସ ହେବ। ଉପରେ ମନରେ ଆସୁଥିବା ବିଚାର ଆପଣଙ୍କୁ ବିଚଳିତ କରିପାରେ।

ବିଚ୍ଛା : ଆଜିର ଦିନ ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପରେ ବ୍ୟତୀତ କରିବେ, କାରଣ ମନ ଚିନ୍ତାଗ୍ରସ୍ତ ରହିବ ଏବଂ ନିଜର ବନ୍ଧୁମାନଙ୍କ ସହିତ ମନମାଳିନ୍ୟ ହୋଇପାରେ। ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା ହେବ, ଧନହାନି ଏବଂ ମାନହାନି ହୋଇପାରେ। କାଗଜପତ୍ର କାର୍ଯ୍ୟରେ ବିଶେଷ ସାବଧାନ ରହିବେ।

ଧନୁ : ଆଜି ଆପଣ ରହସ୍ୟ ଏବଂ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକତାର ରଙ୍ଗରେ ରଙ୍ଗେଇ ହେବେ। ବନ୍ଧୁ-ବାନ୍ଧବ ମାନଙ୍କ ସାଥିରେ ଆପଣଙ୍କର ବ୍ୟବହାର ଭଲ ରହିବ। ନୂଆ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକ ଆରମ୍ଭ କରିବା ପାଇଁ ସମୟ ଭଲ ଅଟେ। ମିତ୍ରମାନଙ୍କ ଏବଂ ସ୍ନେହୀଜନମାନଙ୍କ ସହିତ ସାକ୍ଷାତକରିବେ। କାର୍ଯ୍ୟ ସଫଳତା ଏବଂ ପ୍ରତିଯୋଗୀମାନଙ୍କଠାରୁ ବିଜୟ ମିଳିବ। ଛୋଟ ଯାତ୍ରାରେ ଯାଇପାରନ୍ତି। ଭାଗ୍ୟବୃଦ୍ଧି ସହିତ ସାମାଜିକ ମାନ-ସମ୍ମାନ ମଧ୍ୟ ମିଳିବ।

ମକର : ଆଜି ଆପଣ ଶେୟାର ମାର୍କେଟରେ କିମ୍ବା ସଟ୍ଟା ବ୍ୟାପାରରେ ନିବେଶ କରିପାରନ୍ତି। ଅଚନାକ ଧନ ଲାଭ ହେବାର ଆଶଂକା ଅଛି। ପରିଜନମାନଙ୍କ ସହିତ ବିବାଦରେ ଗୃହସ୍ଥ ବାତାବରଣ ବିଗିଡ଼ି ପାରେ। ଗୃହଣିମାନଙ୍କୁ କୌଣସି କାରଣବଶତଃ ମାନସିକ ଅସନ୍ତୋଷ ରହିବ। ବିଦ୍ୟାର୍ଥିମାନଙ୍କପାଇଁ ଅଧିକ ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ। ଆଖିରେ ପୀଡ଼ା ହେବାର ଆଶଂକା ଅଛି। ନକାରାତ୍ମକ ବିଚାର ଉପରେ ପୂର୍ଣ୍ଣରୂପରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରଖିବାକୁ ଚେଷ୍ଟାକଲେ ଭଲ ହେବ।

କୁମ୍ଭ : ଆଜି ଆପଣ ଶାରୀରିକ ଏବଂ ମାନସିକ ରୂପରେ ଉତ୍ସାହିତ ରହିବେ। ଆର୍ଥିକ ରୂପରେ ଦିନ ଲାଭଦାୟୀ ଅଟେ। ଘରର ଲୋକମାନଙ୍କର ଏବଂ ମିତ୍ରମାନଙ୍କ ସହିତ ବୁଲିବାକୁ ଯିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ମିତ୍ରମାନଙ୍କ ଏବଂ ସ୍ଵଜନମାନଙ୍କ ତରଫରୁ ଉପହାର ମିଳିବାର ସମ୍ଭାବନା।

ମୀନ : ଆଜି ମାନସିକ ବ୍ୟାକୁଳତା ଅଧିକ ରହିବ ଏବଂ ଏକାଗ୍ରତା କମ ରହିବ। ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକରେ ଧନ ଖର୍ଚ ହୋଇପାରେ। ପୁଞ୍ଜି ନିବେଶରେ ଆଜି ବିଶିଷ୍ଟ ଧ୍ୟାନ ରଖିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ଅଛି। ସ୍ଵଜନମାନଙ୍କ ସହିତ ଆଜି ମନମାଳିନ୍ୟ ହୋଇପାରେ। କୌଣସି ଛୋଟ ଲାଭ ପଛରେ ବଡ଼ ହାନି ନ ହୋଇଯାଉ ଏହାର ବିଶେଷ ଧ୍ୟାନ ରଖିବେ, ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକରେ ହିଁ ଦିନ ପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଯିବ।

Spread the love