ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହାଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶରେ CRPF ଭୋଟରଙ୍କୁ ହଇରାଣ କରୁଛି ବୋଲି ମମତା ବାନାର୍ଜୀ କହିଛନ୍ତି |

ନିର୍ବାଚନ 2021 ଲାଇଭ ଅପଡେଟ୍: ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ କୋଚ ବେହେରା ଠାରେ ଏକ ଅଭିଯାନ ରାଲିରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହାଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶରେ CRPF ଅଧିକାରୀମାନେ ଭୋଟରଙ୍କୁ ହଇରାଣ କରୁଛନ୍ତି।

“ଆମେ ଚାହୁଁ ମୁକ୍ତ ଏବଂ ନିରପେକ୍ଷ ମତଦାନ, ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ଭୋଟ୍ ଦେବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଉ। CRPF ସେମାନଙ୍କୁ ମତଦାନ କେନ୍ଦ୍ରରେ ପ୍ରବେଶ କରିବାରେ ବାଧା ଦେବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ | ମୁଁ CRPF କୁ ସମ୍ମାନ କରେ ଯେଉଁମାନେ ପ୍ରକୃତ ଯବାନ ଅଟନ୍ତି କିନ୍ତୁ ମୁଁ ବିଜେପି CRPF କୁ ସମ୍ମାନ କରେ ନାହିଁ, ଯେଉଁମାନେ ଅସଦାଚରଣ କରୁଛନ୍ତି, ମହିଳାଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ଲୋକଙ୍କୁ ହଇରାଣ କରୁଛନ୍ତି ବୋଲି ବାନାର୍ଜୀ କହିଛନ୍ତି।

କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହା ଆଜି ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ଚାରିଟି ରୋଡ୍ ସୋ ଆୟୋଜନ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ଆଜି ମଧ୍ୟାହ୍ନରେ ସିଙ୍ଗୁରରେ ପ୍ରଥମ ରୋଡ୍ ସୋ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଦ୍ୱିତୀୟଟି ଡୋମଜୁରରେ 1:35 PM ରେ ହେବ | ତୃତୀୟ ଏବଂ ଚତୁର୍ଥ ରୋଡ୍ ସୋ ଯଥାକ୍ରମେ 3 ଟା ଏବଂ 4:40 PM ରେ ହାୱଡା, ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ଏବଂ ବେହାଲା ପୁରବାରେ ଧାର୍ଯ୍ୟ କରାଯାଇଛି |

ଗତକାଲି ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ହୋଇଥିବା ତୃତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ମତଦାନ ସମୟରେ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀ ରାଜନୈତିକ ଦଳ ମଧ୍ୟରେ ହିଂସାତ୍ମକ ସଂଘର୍ଷ ପରେ ଦୁଇ ମହିଳାଙ୍କ ସମେତ five ଜଣ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରାଯାଇଥିଲା। କିନ୍ତୁ ହିଂସା ସତ୍ତ୍ୱେ ମତଦାନ ଶେଷ ହେବାର ଦୁଇ ଘଣ୍ଟା ପୂର୍ବରୁ ରାଜ୍ୟରେ PM 77.68 ପ୍ରତିଶତ ମତଦାନ ରେକର୍ଡ ହୋଇଥିବାରୁ ଭୋଟରଙ୍କ ଉତ୍ସାହ ଅଧିକ ରହିଥିଲା ​​|

ଏହି ସମୟରେ ତାମିଲନାଡୁରେ ଅଲ ଇଣ୍ଡିଆ ଆନ୍ନା ଦ୍ରାବିଡା ମୁନେଟ୍ରା କାଜଗାମ (AIADMK) ଡିଏମକେ ନେତା ଉଦୟାନିଧି ଷ୍ଟାଲିନଙ୍କ ବିରୋଧରେ ରାଜ୍ୟ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ସମୟରେ ଭୋଟ୍ ଦେବାବେଳେ ତାଙ୍କ ଦଳର ଲୋଗୋ ଥିବା ସାର୍ଟ ପିନ୍ଧି ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି। 38 ଟି ଜିଲ୍ଲାର 234 ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରେ ମତଦାନ ପରେ ତାମିଲନାଡୁ 65.11 ପ୍ରତିଶତ ଭୋଟରଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ରେକର୍ଡ କରିଛି।

କେରଳରେ ସାବରିମାଲା ମନ୍ଦିର ପ୍ରସଙ୍ଗ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଭୋଟ୍ ଦିବସରେ ପୁଣିଥରେ କେନ୍ଦ୍ରବିନ୍ଦୁ ପାଲଟିଛି। କଂଗ୍ରେସ ଏବଂ ବିଜେପି ନେତାଙ୍କ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା।

Spread the love