‘ଅଡିଓ କ୍ଲିପ୍’ ରିଲିଜ୍ ହେବା ପରେ ‘ବିଜେପି ବଙ୍ଗଳାରେ 100 ଅତିକ୍ରମ କରିବ ନାହିଁ’ ବୋଲି ପ୍ରଶାନ୍ତ ନିଜେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି।

ତୃଣମୂଳ କଂଗ୍ରେସର ହାରକୁ ପ୍ରଶାନ୍ତ କିଶୋର ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି। ଏକାଧିକ ଅଡିଓ ଟେପ୍ ରିଲିଜ୍ କରି ବିଜେପି ଏଭଳି ଦାବି କରୁଛି (ହିନ୍ଦୁସ୍ତାନ ଟାଇମ୍ସ ବଙ୍ଗଳା ସତ୍ୟ ଯାଞ୍ଚ କରି ନାହିଁ)। ତେବେ ଚଳିତ ବର୍ଷର ବଙ୍ଗଳା ନିର୍ବାଚନରେ ବିଜେପି ଆସନ ସଂଖ୍ୟା 100 ରୁ ଅଧିକ ହେବ ନାହିଁ ବୋଲି ପ୍ରଶାନ୍ତ ନିଜେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି।

ଟ୍ୱିଟରରେ ସେ କହିଛନ୍ତି: ‘ମୁଁ ଖୁସି ଯେ ତୁମେ ତୁମର ନେତାଙ୍କ ଅପେକ୍ଷା ମୋ କ୍ଲବହାଉସ ଚାଟକୁ ଅଧିକ ଗମ୍ଭୀରତାର ସହ ନେଉଛ। ସେମାନେ ଆଂଶିକ ବାର୍ତ୍ତାଳାପ ପ୍ରକାଶ କରି ଉତ୍ସାହିତ ହୋଇନଥିଲେ କିନ୍ତୁ ସାହସ ଦେଖାଇ ପୁରା ବାର୍ତ୍ତାଳାପ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ | ଏବଂ ମୁଁ ଏହା ପୂର୍ବରୁ କହିଛି, ମୁଁ ପୁଣି କହିବି, ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ବିଜେପି 100 ହେବ। ‘

ଶନିବାର ସକାଳେ ମତଦାନ ଆରମ୍ଭ ହେବାର ମାତ୍ର 17 ମିନିଟ ପରେ ବିଜେପିର କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଆଇଟି ସେଲର ମୁଖ୍ୟ ତଥା ରାଜ୍ୟ ସହ-ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକ ଅମିତ ମାଲବିଆ ଟ୍ୱିଟରରେ ଏକାଧିକ ଅଡିଓ ଟେପ୍ (ହିନ୍ଦୁସ୍ତାନ ଟାଇମ୍ସ ବଙ୍ଗଳା ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଇ ନାହିଁ) ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ପ୍ରଥମ ଅଡିଓ ଟେପରେ (ହିନ୍ଦୁସ୍ତାନ ଟାଇମ୍ସ ବଙ୍ଗଳା ସତ୍ୟ ଯାଞ୍ଚ କରି ନାହିଁ) ବଙ୍ଗଳା ରାଜନୀତିରେ ସଂଖ୍ୟାଲଘୁ ଭୋଟ୍ ବିଷୟରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା ଶୁଣିବାକୁ ମିଳୁଛି। ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି ଶାନ୍ତ ବୋଲି ବିଜେପି ଦାବି କରିଛି। ଅନ୍ୟ ଏକ ଭିଡିଓରେ ପି.କେ. ସଂଖ୍ୟା ଭିନ୍ନ ହୋଇପାରେ | କିନ୍ତୁ 10 ପ୍ରତିଶତ, 20 ପ୍ରତିଶତ, 25 ପ୍ରତିଶତ – ଏପରି କିଛି ଲୋକ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ମୋଦିରେ ଭଗବାନଙ୍କୁ ଦେଖନ୍ତି | ଏହା ଠିକ କି ଭୁଲ ତାହା ବିତର୍କର ବିଷୟ | ବିଶେଷକରି ଏଠାରେ ହିନ୍ଦୀ ବକ୍ତାମାନେ (ବଙ୍ଗଳାରେ) ମୋଦୀଙ୍କ ସମର୍ଥନର ମୂଳଦୁଆ ଅଟନ୍ତି। କେନ୍ଦ୍ର ବିରୋଧରେ ନୁହେଁ, ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅନୁଷ୍ଠାନ ବିରୋଧୀ ପବନ ଅଛି। ଏବଂ ମୋଦୀ ଏଠାରେ ଲୋକପ୍ରିୟ, ବହୁଳ ଭାବରେ ଲୋକପ୍ରିୟ | ଯଦି ଆମେ ନେତାମାନଙ୍କୁ ଅଧ୍ୟୟନ କରୁ, ତେବେ ମୋଦୀ ଏବଂ ମମତା ସମାନ ଭାବରେ ଲୋକପ୍ରିୟ | ଯାହା ଏକ ବଡ ଡିଲ୍ | ମୋଦୀ ବହୁତ ଲୋକପ୍ରିୟ।

ନିର୍ବାଚନ ଦିନ ବିଜେପି ସେହି ‘ସ୍ୱୀକାରୋକ୍ତି’ ସହିତ ଚୁପଚାପ୍ ବସିନାହିଁ। ଚୁଞ୍ଚୁରା ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଲକେଟ୍ ଚାଟାର୍ଜୀ କହିଛନ୍ତି, ‘ପ୍ରଶାନ୍ତ କିଶୋର ମଧ୍ୟ ଜାଣନ୍ତି ଯେ ମୋଦୀଜୀ ସର୍ବୋତ୍ତମ। ତାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ସୋନାର ବଙ୍ଗଳା ଗଠନ ହେବ। କିନ୍ତୁ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ବୋକା ବନାଇବା ପାଇଁ ସେ ତୃଣମୂଳ ସ୍ତରରେ ହାତ ମିଳାଇଛନ୍ତି। ଏଥି ସହ ପ୍ରଶାନ୍ତ ଏହି ହାର ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି ବୋଲି ବିଜେପି ଦାବି କରିଛି। ଏଥର ସେହି ପ୍ରଚାରର ଜବାବରେ ପ୍ରଶାନ୍ତ ମୁହଁ ଖୋଲିଥିଲେ।

 

 

Spread the love