କୋରୋନା ୱାରିୟର୍ସ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ପାଳନ କଲେ ରୋଗୀଙ୍କ ଜନ୍ମଦିନ

ସୁରତ ଡାକ୍ତରଖାନାର ଗୋଟିଏ ଭିଡିଓ ବର୍ତ୍ତମାନ ଇଣ୍ଟରନେଟରେ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି, ଯେଉଁଠାରେ କୋରୋନା ସଂକ୍ରମଣ କାରୀମାନେ ଜଣେ ରୋଗୀଙ୍କ ଜନ୍ମଦିନ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ସୁନ୍ଦର ଭାବରେ ପାଳନ କରିଥିଲେ।

ଦେଶରେ କୋରୋନା ଭାଇରସ(Coronavirus)ର ଘଟଣା ଦିନକୁ ଦିନ ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି, ଏବଂ ସେତିକି ଜୋରରେ ବଢ଼ିବାକୁ ଲାଗିଛି ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ରୋଗୀମାନଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା। ଏଥିପାଇଁ କୋରୋନା ସଂକ୍ରମଣକାରୀ(Corona Warriors)ଙ୍କ ଉପରେ ଚାପ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ବଢ଼ିଯାଇଛି। କିନ୍ତୁ ଏହି କଠିନ ଅବସ୍ଥାରେ ମଧ୍ୟ ନିଜ କଷ୍ଟକୁ ଭୁଲି ଏହି ଲୋକମାନେ ନା କେବଳ ରୋଗୀମାନଙ୍କ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟର ବରଂ ତାଙ୍କ ମନୋରଞ୍ଜନର ମଧ୍ୟ ପୂରା ଧ୍ୟାନ ରଖୁଛନ୍ତି। ଲୋକମାନଙ୍କ ଜୀବନ ବଞ୍ଚାଇବାରେ ଲାଗିଥିବା ଡାକ୍ତର ନା କେବଳ ରୋଗୀମାନଙ୍କର ଚିକିତ୍ସା କରୁଛନ୍ତି ବରଂ ସେମାନଙ୍କୁ ପରିବାର ଭଳି ଭଲପାଇବା ମଧ୍ୟ ଦେଉଛନ୍ତି। ଏମିତି ହିଁ ଗୋଟିଏ ଭିଡିଓ ବର୍ତ୍ତମାନ ଇଣ୍ଟରନେଟରେ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି, ଯେଉଁଠାରେ କୋରୋନା ସଂକ୍ରମଣ କାରୀମାନେ ଜଣେ ରୋଗୀଙ୍କ ଜନ୍ମଦିନ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ସୁନ୍ଦର ଭାବରେ ପାଳନ କରିଥିଲେ।

ଗୁଜରାଟର ସୁରତ ସିବିଲ ଡାକ୍ତରଖାନା (Surat Civil Hospital)ରେ ଜଣେ କୋରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ରୋଗୀଙ୍କର ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ଜନ୍ମଦିନ ପାଳନ କରାଯାଉଥିବାର ଭିଡିଓ ଜୋରରେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି, ଯାହା ଲୋକମାନଙ୍କ ହୃଦୟକୁ ଜିତିବାରେ ଲାଗିଛି। ଏହି ଭିଡିଓକୁ ଅନେକ ଲୋକ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି, ଯେଉଁଥିରେ ଡାକ୍ତର ଏବଂ ମେଡିକାଲ ଷ୍ଟାଫ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ କୋଭିଡ-୧୯ ରୋଗୀଙ୍କର ଜନ୍ମଦିନ ପୂରା ଜୋଶ ଏବଂ ଉତ୍ସାହର ସହିତ ପାଳନ କରୁଥିବାର ଦେଖାଯାଇଛି। ସେହି ସମୟରେ ସମସ୍ତେ ରୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ଗୀତ ମଧ୍ୟ ଗାଇଥିଲେ। ଡାକ୍ତର ବୀନାବେନ ନାମକ ଏହି ମହିଳାଙ୍କୁ ଜନ୍ମଦିନର ଶୁଭକାମନା ଦେବା ସମୟରେ ‘ତୁମ ଜିୟୋ ହଜାରୋଂ ସାଲ’ ଗୀତ ମଧ୍ୟ ଗାଇଥିଲେ।

କୋରୋନା ମହାମାରୀର ଖରାପ ଅବସ୍ଥା ମଧ୍ୟରେ ଅନେକ ଥର ଏମିତି ଫଟୋ ଏବଂ ଭିଡିଓ ମଧ୍ୟ ସାମ୍ନାକୁ ଆସୁଛି ଯାହ ଆପଣଙ୍କ ହୃଦୟକୁ ଜିତି ନେବ। କୋରୋନା ସଂକ୍ରମଣକାରୀଙ୍କ ଜୀବନ୍ତ ହୃଦୟର ଏହି ଭିଡିଓ କିଛି ଏମିତି ହିଁ ଅଟେ। ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏହି ଭିଡିଓ ଜୋରରେ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି। ଲୋକମାନେ ଏହି ଭିଡିଓକୁ ନା କେବଳ ପସନ୍ଦ କରୁଛନ୍ତି ବରଂ ଏହାର ବିପରୀତ ପକ୍ଷରେ ମଧ୍ୟ ହସାଇବା ଏବଂ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କୁ ଖୁସି ବାଣ୍ଟିବାରେ ଡାକ୍ତରଙ୍କର ଏହି ଚିନ୍ତାକୁ ସଲାମ କରୁଛନ୍ତି। ଲୋକମାନେ ବହୁ ମାତ୍ରାରେ ଏହାକୁ ସେୟାର କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ଏହି ବାହାଦୁର କୋରୋନା ସଂକ୍ରମଣକାରୀଙ୍କ ମହିମାରେ ପ୍ରଶଂସାର ସେତୁ ବାନ୍ଧୁଛନ୍ତି।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଯଦି ଆମର ଏହି ଆର୍ଟିକିଲ ଟି ଭଲ ଲାଗିଥାଏ ଗୋଟିଏ ଲାଇକ ଏବଂ ସାଙ୍ଗ ସାଥୀଙ୍କ ସହ ସେୟାର କରିବାକୁ ଅନୁରୋଧ। ଏହାକୁ ନେଇ ଆପଣଙ୍କ ମତା ମତ ଦେବାକୁ ଭୁଲନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଏମିତି ପ୍ରତିଦିନ ଦେଶ ଦୁନିଆ, ଜଣା ଅଜଣା, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ, ମନୋରଞ୍ଜନ ଇତ୍ୟାଦି ଖବର ଜାଣିବାକୁ ଆମର ଏହି ପେଜ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ।

 

Spread the love