ଅଦୀର ଯାଦବପୁର ରୋଡ୍ ସୋ ସମୟରେ ବାମ ନେତାଙ୍କ ସହ ଯୋଗ ଦେଇ ‘ଦୂରତାକୁ ଦୂର କରିବା’ କଥା କହିଛନ୍ତି |

ଅଦୀର ଯାଦବପୁର ରୋଡ୍ ସୋ ସମୟରେ ବାମ ନେତାଙ୍କ ସହ ଯୋଗ ଦେଇ ‘ଦୂରତାକୁ ଦୂର କରିବା’ କଥା କହିଛନ୍ତି |

ବାମପନ୍ଥୀ ନେତାଙ୍କ ସହ ଆଦୀରଙ୍କ ପ୍ରଚାର ଅଭିଯାନ ବାମପନ୍ଥୀ ନେତାଙ୍କ ଏକ ବିଭାଗ ରାଜ୍ୟ କଂଗ୍ରେସ ମୁଖିଆଙ୍କୁ ବାମ ଅଭିଯାନକୁ ମିସ୍ ଦେଇଥିବାରୁ ଅସନ୍ତୋଷ ବ୍ୟକ୍ତ କରିଛି।

ଏକତା ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ଆଧୀର ରଂଜନ ଚୌଧୁରୀ ବୁଧବାର କୋଲକାତାର କିଛି ଜାଗାରେ ବାମପନ୍ଥୀ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ବିମାନ ବୋଷଙ୍କ ସହ ମିଳିତ ଅଭିଯାନରେ ଭାଗ ନେଇଥିଲେ।

ସେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ ଠାକୁରିଆ ଠାରୁ ଯାଦବପୁର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏକ ବିରାଟ ରୋଡ୍ ସୋ ଯେଉଁଠାରେ ୟୁନାଇଟେଡ୍ ଫ୍ରଣ୍ଟ୍ର ସମସ୍ତ ଚାରିଜଣ ପ୍ରାର୍ଥୀ – ଯାଦବପୁରର ସୁଜନ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ, କସବାରୁ ଶତରୁପ ଘୋଷ, ଟଲିଗୁଞ୍ଜରୁ ଦେବୁଦ ଘୋଷ ଏବଂ ରାଶବେହାରୀରୁ ଅଶୂତ ଚାଟାର୍ଜୀ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ।

ବାମପନ୍ଥୀ ନେତାଙ୍କ ସହ ଆଧୀରଙ୍କ ପ୍ରଚାର ଅଭିଯାନ ବାମପନ୍ଥୀ ନେତାଙ୍କ ଏକ ବିଭାଗ ରାଜ୍ୟ କଂଗ୍ରେସ ମୁଖିଆଙ୍କୁ ବାମ ଅଭିଯାନକୁ ମିସ୍ ଦେଇଥିବାରୁ ଅସନ୍ତୋଷ ବ୍ୟକ୍ତ କରିଛି।

ମତଦାନର ପ୍ରଥମ ତିନୋଟି ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ, ବିମନ୍ ବୋଷ, ସୂର୍ଯ୍ୟକାନ୍ତ ମିଶ୍ର ଏବଂ ତ୍ରିପୁରାର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମାଣିକ ସାର୍କଙ୍କ ଭଳି ସିପିଆଇ (ଏମ୍) ନେତାମାନେ କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରଚାର କରିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଯେଉଁଠାରେ ସିପିଆଇ (ଏମ୍) ପ୍ରାର୍ଥୀମାନେ ବିବାଦରେ ଥିଲେ, ଆଦିରଙ୍କ ସମେତ କଂଗ୍ରେସର ଶୀର୍ଷ ନେତୃତ୍ୱ ଏହାକୁ ଏକ ମିସ୍ ଦେଇଥିଲେ। ଏହା ବାମପନ୍ଥୀ ନେତାଙ୍କ ଏକ ବିଭାଗକୁ ବିରକ୍ତ କରିଥିଲା ​​ବୋଲି ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ।

ଜଣେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା କହିଛନ୍ତି ଯେ ବାମପନ୍ଥୀଙ୍କ ଚିନ୍ତା ଜାଣିବା ପରେ କଂଗ୍ରେସ ନେତାମାନେ “ଦୂରତା ଦୂର କରିବା” ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ମିଳିତ ଅଭିଯାନରେ ଭାଗ ନେବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ଏହାର ଏକ ଅଂଶ ଭାବରେ ସୋମବାର ଦିନ ସିଲିଗୁରିରେ ୟୁନାଇଟେଡ୍ ଫ୍ରଣ୍ଟ ଅଭିଯାନରେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଆଦୀର ଏବଂ ପ୍ରଦୀପ ଭଟ୍ଟାଚାର୍ଯ୍ୟ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ।

କଂଗ୍ରେସ ସୂତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ବାମ ଫ୍ରଣ୍ଟରେ ଅବ୍ବାସ ସିଦ୍ଦିକିଙ୍କ ଆଇଏସଏଫ ସହ ହାତ ମିଳିବା ଉପରେ ଆଧୀରଙ୍କର କିଛି ସଂରକ୍ଷଣ ରହିଛି। ଆସନ ବଣ୍ଟନ ବ୍ୟବସ୍ଥା ପରେ କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ପାଇଁ ଅହିର ମୁର୍ସିଦାବାଦରେ କ୍ୟାମ୍ପ କରିଥିଲେ।

ଏହି ସମୟରେ ବାମ ଓ କଂଗ୍ରେସ ନେତାମାନେ କହିବା ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି ଯେ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​​ଟିଏମସି ଦୁର୍ବଳ ହୋଇଛି ଏବଂ ନିଜେ ସଂଖ୍ୟାଗରିଷ୍ଠତା ହାସଲ କରିପାରନ୍ତି ନାହିଁ। ସିପିଆଇର ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ନେତା କହିଛନ୍ତି ଯେ “ତୃତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପରେ ଆମେ ବିଜେପିକୁ ପରାସ୍ତ କରିବାର ଏକମାତ୍ର ବିକଳ୍ପ ବୋଲି ଆମେ ଜୋର ଦେଉଛୁ।

Spread the love