ଶନିବାର ସକାଳେ କୋଚବିହାରରେ ଗୁଳିକରି 4 ଜଣଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଛି |

ଶନିବାର ସକାଳେ କୋଚବିହାରରେ ଗୁଳିକରି 4 ଜଣଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଛି |

ମୁଁ କହୁଛି କୋଚବିହାରରେ ଭୋଟ୍ ହିଂସା 5. କୋଚବିହାରରେ ପ୍ରକୃତରେ ରକ୍ତାକ୍ତ | ଶନିବାର ସକାଳେ କୋଚବିହାରର ଶିତାଲୁଚିର ପଠନ୍ତୁଲିରେ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କୁ ଗୁଳି କରି ହତ୍ୟା କରାଯାଇଛି। ଶିତାଲୁଚି ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ ଅନ୍ତର୍ଗତ ମଥାବାଙ୍ଗାର ଜୋରପାଟକିରେ ବୁଥ ନମ୍ବର 126 ସମ୍ମୁଖରେ ଚାରି ଜଣଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିଲା। ସମଗ୍ର ଘଟଣାକୁ ନେଇ ବ୍ୟାପକ ଟେନସନ ଅଞ୍ଚଳରେ | ବାସିନ୍ଦା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ ବୁଥ ସମ୍ମୁଖରେ କିଛି ଯୁବକ ବାଳକ ଠିଆ ହୋଇଥିଲେ। କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ବାହିନୀ ସେମାନଙ୍କୁ ହଟାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ। ସେମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ମାଡ ଦିଆଯାଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଏହା ପରେ ସେନା ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ସହ ଗଡ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା। ଏହି ଅଞ୍ଚଳରେ ଉତ୍ତେଜନା ବ୍ୟାପିଗଲା। ପରେ ସାମରିକ ବାହିନୀ ମୃତକଙ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କୁ ଦାବି କରି ଗୁଳି ଚଳାଇଥିଲା। ସେହି ଗୁଳିରେ ଚାରି ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା। ତେବେ ବଳ କିମ୍ବା ପ୍ରଶାସନକୁ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇ ନାହିଁ। ପୂରା ଘଟଣା ବିଜେପି ଏବଂ ତ୍ରିନାଥ ମଧ୍ୟରେ ରାଜନୈତିକ ଦଳର ତିକ୍ତତା ମଧ୍ୟରେ ପରିଣତ ହୋଇଥିଲା |

ଶୁକ୍ରବାର ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ବିକାଶ ମନ୍ତ୍ରୀ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ବାହିନୀ ବିରୋଧରେ ମୁହଁ ଖୋଲିଥିଲେ। ମହିଳାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ବ୍ୟବହାରିକ ପ୍ରତିରୋଧ ପାଇଁ ସେ ଆହ୍ୱାନ କରିଛନ୍ତି। ମନ୍ତ୍ରୀ ଏହା ମଧ୍ୟ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ ବିଜେପି କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ବାହିନୀ ନାମରେ ଗାଁରେ ବୁଲୁଛି। ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ବିଜେପି ଏଫ୍ଆଇଆର୍ ଦାଖଲ କରିଥିଲା। ଶନିବାର ଦିନ ଶିତାଲୁଚିରେ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ବାହିନୀ ବିରୋଧରେ ଗୁଳି ଚଳାଇଥିବାର ଅଭିଯୋଗ ଆସିଛି। ତୃଣମୂଳସ୍ତରରେ ଏହି ଅଭିଯୋଗକୁ ନେଇ ସ୍ୱର ଉତ୍ତୋଳନ କରାଯାଇଛି। ସ୍ଥାନୀୟ ସୂତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଆଜି ସକାଳେ ଏହି ଖବର ଅଞ୍ଚଳରେ ଉତ୍ତେଜନା ବ୍ୟାପିଛି। କେତେକ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ବାହିନୀ ସହିତ ଝଗଡା କରିଥିଲେ। ସେହି ଝଗଡ଼ାରୁ ଉତ୍ତେଜନା ବ୍ୟାପିଗଲା | ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି ଯେ ଏହା ପରେ ସାମରିକ ବାହିନୀ ଗୁଳି ଚଳାଇଥିଲା। ମୃତକଙ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟମାନେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ଗୁଳି ବିନିମୟରେ ଚାରି ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟ ତିନି ଜଣ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ମଥାଭଙ୍ଗା ଉପ-ବିଭାଗୀୟ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ସେମାନଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଏହି ସମୟରେ, ତୃଣମୂଳ ଦାବି କରିଛି ଯେ ମୃତ ଯୁବକମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଶ୍ରମିକ। ଅନ୍ୟ ଅଞ୍ଚଳରେ ତୃଣମୂଳ ନେତୃତ୍ୱ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରେ | ସମୟ ସମୟରେ ଏହି ଅଞ୍ଚଳରେ ଉତ୍ତେଜନା ବ୍ୟାପିଥାଏ। ଏହି ଅଞ୍ଚଳର ଏକାଧିକ ବୁଥରେ ମତଦାନ ମଧ୍ୟ କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ବନ୍ଦ ରହିଥିଲା। ଉତ୍ତେଜନାକୁ ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ଏହି ଅଞ୍ଚଳରେ ଯୁଦ୍ଧବିମାନ ପାଟ୍ରୋଲିଂ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ସମଗ୍ର ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ କମିଶନ ରିପୋର୍ଟ ଦେବାକୁ କହିଛନ୍ତି।

Spread the love