ପାରାଦୀପରେ ଇଣ୍ଡିଆନ ଅଏଲ୍‌ର PADC ଉଦଘାଟିତ

ଭୁବନେଶ୍ୱର : ପାରାଦୀପଠାରେ ଆଇଓସିଏଲରେ ପିଏଡିସିକୁ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଓ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ। ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ଅଏଲ୍ କର୍ପୋରେସନ୍ ଲିମିଟେଡ୍ ର ପାରାଦୀପ ରିଫାଇନାରୀରେ ପ୍ରଡକ୍ଟ ଆପ୍ଲିକେଶନ ଆଣ୍ଡ ଡେଭଲପମେଣ୍ଟ ସେଣ୍ଟରର ଉଦଘାଟିିତ ହୋଇଛି ଏହି ଭର୍ଚୁଆଲ ଉଦଘାଟନ ଉତ୍ସବରେ ଯୋଗ ଦେଇ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନିଜ ଅଭିଭାଷଣରେ କହିଥିଲେଯେ, “ଉତ୍ସବରେ ଭାଗ ନେଇ ମୁଁ ଖୁସି। ଏହି କେନ୍ଦ୍ର କେବଳ ନୂତନ ସାମଗ୍ରୀ ଏବଂ ଅଭିନବ ପ୍ରୟୋଗଗୁଡ଼ିକର ବିକାଶରେ ଏକ ପ୍ରମୁଖ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିବ ନାହିଁ ବରଂ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ୍ ଏବଂ ପଲିମର ସେକ୍ଟରରେ ଉତ୍ପାଦନ ୟୁନିଟ୍ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରିବାରେ ନିବେଶକମାନଙ୍କୁ ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ କରିବ।

IOCL ହେଉଛି ଓଡିଶାର ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ୍ ଏବଂ ପେଟ୍ରୋ କେମିକାଲ୍ସ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିଜ୍ ପାଇଁ ଆଙ୍କର୍। ଉଦ୍ୟୋଗୀମାନେ, ଯେଉଁମାନେ ଏହି ଅଞ୍ଚଳରେ ସେମାନଙ୍କ ୟୁନିଟ୍ ସ୍ଥାପନ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି, ସେମାନଙ୍କୁ ଭିତ୍ତିଭୂମି, କଞ୍ଚାମାଲ ସହାୟତା ଏବଂ ପ୍ରଯୁକ୍ତିବିଦ୍ୟା ସହାୟତା ଯୋଗାଇବାରେ ଏହା ସକ୍ରିୟ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିବା ଉଚିତ। ପାରାଦୀପ ରିଫାଇନାରୀର ଏହି ବିସ୍ତାର ପଲିମର ଏବଂ ପେଟ୍ରୋ କେମିକାଲ୍ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିର ବିକାଶ ପାଇଁ କଞ୍ଚାମାଲ ଫିଡଷ୍ଟକ୍ ଏବଂ ବିଲଡିଂ ବ୍ଲକର ଆବଶ୍ୟକତାକୁ ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଆବଶ୍ୟକ। IOCL ର ପ୍ରସ୍ତାବିତ ପ୍ରକଳ୍ପ ଭଦ୍ରକ୍ ଟେକ୍ସଟାଇଲ୍ ପାର୍କରେ ମଧ୍ୟ ଓଡିଶାରେ ବୈଷୟିକ ବସ୍ତ୍ର ପାଇଁ ଏକ ଇକୋସିଷ୍ଟମ୍ ବିକାଶ ଦିଗରେ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପଦକ୍ଷେପ। IOCL ର ଭଦ୍ରକ ପ୍ରକଳ୍ପର କାର୍ଯ୍ୟକାରିତା ମଧ୍ୟ ତ୍ୱରାନ୍ୱିତ ହେବା ଆବଶ୍ୟକ। ପାରାଦୀପରେ ପ୍ରଡକ୍ଟ ଆପ୍ଲିକେଶନ ଆଣ୍ଡ ଡେଭଲପମେଣ୍ଟ ସେଣ୍ଟର ଓଡିଶାରେ ପଲିମର ଆଧାରିତ ଶିଳ୍ପ ବିକାଶରେ ଏକ ଅଗ୍ରଣୀ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିପାରିବ। ପଲିମର ପ୍ରୟୋଗ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଏହା ଉତ୍କର୍ଷର ଏକ କେନ୍ଦ୍ର ଭାବରେ ଉଭା ହେବା ଉଚିତ। ମୁଁ କେନ୍ଦ୍ରର ସମସ୍ତ ସଫଳତା କାମନା କରୁଛି।”

Spread the love

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *