ଦିନକରେ ୧୫ ହଜାର ୯୬୮ ହଜାର ସଂକ୍ରମିତ, ୪୬୫ ମୃତ ; ଦେଶରେ କରୋନା ସଂଖ୍ୟା ୪୫୬୧୮୩

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦିନକୁ ଦିନ ଭୟଙ୍କର ହେଉଛି ମହାମାରୀ କରୋନା ଭାଇରସ । ସାରା ବିଶ୍ବରେ ସଙ୍କଟ ଥମିନାହିଁ । ଭାରତରେ ମଧ୍ୟ ସ୍ଥିତି ବେକାବୁ ହେଉଛି । ଦେଶରେ ହୁ ହୁ ହୋଇ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା । କିଛି ଦିନ ହେବ କ୍ରମାଗତ ପ୍ରାୟ ୧୫ ହଜାର ନୂଆ ଆକ୍ରାନ୍ତ ମାମଲା ସାମନାକୁ ଆସୁଥିବା ବେଳେ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ମଧ୍ୟ ବଢୁଛି । ଆଜି ପୁଣି ପୂର୍ବ ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗି ପୁଣି ସର୍ବାଧିକ ୧୫ ହଜାର ୯୬୮ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି ।  ଦେଶରେ ୪ ଲକ୍ଷ ୫୬ ହଜାର ଟପିଥିବା ବେଳେ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧୪ ହଜାର ପାର ହେଲାଣି । ଏନେଇ କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି। 

ଦେଶରେ କରୋନା ଭୂତାଣୁରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୫ ହଜାର ପାର୍‌ ହୋଇଛି। ଗତ କିଛିଦିନ ଧରି ଦୈନିକ ୧୪ରୁ ୧୫ ହଜାର ମଧ୍ୟରେ ନୂଆ ରୋଗୀ ଚିହ୍ନଟ ହେଉଥିବାବେଳେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୧୫ ହଜାର ୯୬୯ ସଂକ୍ରମିତ ଠାବ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏହା ସହିତ ୪୬୫ ରୋଗୀ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି। ଫଳରେ ଦେଶରେ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧୪ ହଜାର ୪୭୬କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥିବାବେଳେ ମୋଟ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୪ ଲକ୍ଷ ୫୬ ହଜାର ୧୮୩ରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ୧ଲକ୍ଷ ୮୩ ହଜାର ୨୨ ଜଣ ସକ୍ରିୟ ରୋଗୀ ରହିଥିବାବେଳେ ୨ ଲକ୍ଷ ୫୮ ହଜାର ୬୮୫ ଜଣ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଥିବା କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି।

ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧ ଲକ୍ଷ ୩୯ ହଜାର ୧୦ରେ ପହଞ୍ଚିଥିବାବେଳେ ସର୍ବାଧିକ ୬୫୩୧ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଦିଲ୍ଲୀରେ ୬୬ ହଜାର ୬୦୨ ଜଣ କରୋନାରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଥିବାବେଳେ ୨୩୦୧ ଜଣ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି। ଏହାବ୍ୟତୀତ ତାମିଲନାଡୁରେ ୬୪ ହଜାର ୬୦୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଏବଂ ୮୩୩ ରୋଗୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଗୁଜରାଟରେ ସଂକ୍ରମିତ ସଂଖ୍ୟା ୨୮ ହଜାର ୪୨୯କୁ ବୃଦ୍ଧି, ୧୭୧୧ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ସେହିପରି ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶରେ ୧୮ ହଜାର ୮୯୩ ସଂକ୍ରମିତ ଓ ୫୮୮ ମୃତ, ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ୧୪ହଜାର ୭୨୮ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଓ ୫୮୦ ମୃତ, ହରିୟାଣାରେ ୧୧ ହଜାର ୫୨୦ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଏବଂ ୧୭୮ ମୃତ, ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦଶେରେ ୯୮୩୪ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଏବଂ ୧୧୯ ମୃତ, ତେଲେଙ୍ଗାନାରେ ୯୫୫୩ ସଂକ୍ରମିତ ଓ ୨୨୦ ମୃତ, କର୍ଣ୍ଣାଟକରେ ୯୭୨୧ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଓ ୧୫୦ ମୃତ, ରାଜସ୍ଥାନରେ ୧୫ ହଜାର ୬୨୭ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଓ ୩୬୫ ମୃତ, ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରରେ ୬୨୩୬ ସଂକ୍ରମିତ ଓ ୮୭ ମୃତ, ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରେ ୧୨ ହଜାର ୨୬୧ ସଂକ୍ରମିତ ଓ ୫୨୫ ମୃତ, ବିହାରରେ ୮୦୫୦ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଓ ୫୪ ମୃତ, ଆସାମରେ ୬୦୫୦ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଓ ୯ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି।

Spread the love

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *